poster - Sheitan - Şeytan

Seks, kötülük ve şeytan...

Bart, Ladj ve Thai, Noel arifesinde Paris'te bir gece kulübünde Eve ve Yasmin adında çok güzel iki kızla tanışırlar. Sarhoş ve kontrolden çıkmış haldeki Bart kavga çıkarınca tepesi atan barmen, Bart'ın kafasında bir şişe patlatır ve onu sokağa atar. Üç erkek de açıkça Eve'i arzulamaktadır. Eve onları ve Yasmin'i haftasonunu geçirmek üzere ailesinin şehir dışındaki evine davet eder.

Şafakta eve vardıklarında onları evin bekçileri Joseph ve Marie karşılar. Düşmanca tavırlar sergileyen Marie, hamileliğinin son dönemindedir ve Noel için oyuncak bir bebek yapmaktadır. Onu fazla ciddiye almayan gençler, yakınlardaki bir kaplıcayı ziyaret ettiklerinde, Bart bu kez de burada mahalleli bir grup çocukla kavga çıkarır ve şiddetli bir kapışma başlar. Serserilerden biri Bart'ın kafasından bir tutam saç yolar, sonra Joseph devreye girer. Uğursuz ev bekçisinden açıkça korkan mahallenin çocukları küfrederek uzaklaşırlar.

01 - Sheitan - Şeytan02 - Sheitan - Şeytan

Evde yedikleri Noel yemeğinin ardından, gece çöktükçe sarhoş muhabbetinde konu sekse, kötülüğe ve şeytana gelir. Giderek daha da rahatsız edici hale gelen Joseph, ruhuna şeytan girip kızkardeşini hamile bırakmaya zorlanan bir köylünün korkunç hikayesini anlatır. İki kardeşin lanetli çocuğu Noel günü doğmuştur. Gençler, etraflarında yavaş yavaş kapanan şeytani tuzağı farkedemeyecek kadar kızları tavlamaya çalışmakla meşguldürler. Marie ise, tuhaf oyuncak bebeğini Bart'ın kıyafetlerinden kopmuş parçalar ve saçının yolunan tutamıyla tamamlamaktadır...

Gerilimli ve kanlı bir korkuyu mizahi bir üslupla birleştiren "Sheitan", Kim Chapiron'un ilk uzun metrajlı filmi. Başrollerde Vincent Cassel (Joseph), Olivier Barthélémy (Bart), Leïla Bekhti (Yasmin), Nicolas Le Phat Tan (Thai), Ladj Ly (Ladj), Roxanne Mesquida (Eve) ve Julie Marie Parmentier'in (Jeanne) rol aldığı filmin senaryosunu Kim Chapiron ve Christian Chapiron birlikte yazmış. Müziklerse Nguyen Lê imzası taşıyor.

03 - Sheitan - Şeytan05 - Sheitan - Şeytan

Sheitan

Vizyona Giriş Tarihi
30.06.2006

Türü
Korku


Ülke
Fransa


Süresi ve Yapım Yılı
94 dakika - 2006


Yönetmeni
Kim Chapiron


Oyuncular
Vincent Cassel
Olivier Barthélémy
Leïla Bekhti
Nicolas Le Phat Tan


Senaryo
Christian Chapiron, Kim Chapiron


Müzik
Nguyen Lê


Görüntü Yönetmeni
Alex Lamarque