poster - Romance & Cigarettes - Aşk ve Sigara

Sadakatsizliğin bedeli...

Bir erkeğin sadakatsizliği ve bunun bedelini ödemesi üzerine yaptığı yolculuğu anlatan "Aşk ve Sigara"nın başkahramanı Nick Murder, bir köGoogle Page Rankingü yapımında olarak çalışan evli ve üç çocuk babası bir demir işçisidir. Orta yaş krizi eşiğindeki Nick, kızıl saçlı Tula ile kaçamak bir ilişki yaşamaktadır.

Nick'in yıllardır evli olduğu Kitty içinse, bu ihanet bardağı taşıran son damladır artık. Kocasına karşı inancını kaybeden Kitty, bu ilişkinin farkına vardığından beri Nick ile iletişimini kesmiştir ve nefretten dolayı hissettiği yırtıcı duygulara kendi bile şaşırmaktadır.

Sonunda ailesini içine sürüklediği acıyı anlayan Nick, karısının sahip olduğu aşk ve saygınlığın değerini zamanla keşfeder...

romance1 - Romance & Cigarettes - Aşk ve Sigararomance1 - Romance & Cigarettes - Aşk ve Sigara


'Kelimelerin yetmediği yerde şarkılar konuşuyor'
"Aşk ve Sigara", günümüz Amerika'sında geçen bir 'işçi sınıfı operası' ve tutkulu bir komedi. John Turturro'nun yönettiği filmin başrollerini James Gandolfini (Nick Murder), Susan Sarandon (Kitty) ve Kate Winslet (Tula) paylaşıyor. Filmde üçlüye eşlik eden isimlerin başında Steve Buscemi (Angelo), Bobby Cannavale (Fryburg), Mandy Moore (Baby), Mary-Louise Parker (Constance), Aida Turturro (Rosebud) ve Christopher Walken (Kuzen Bo) geliyor.

Yönetmen-senarist Turturro, film için, "Karakterlerin kendilerini ifade etmek için kelimelerin yetmediği yerlerde, şarkılar konuşuyor. Onların gerçeklerden kaçma yolu şarkı söylemek; şarkı söylerken hayal kuruyorlar, hatırlıyorlar ve diğer insanlarla aralarında bağlantı kurabiliyorlar" diyor.

2005 yılı Venedik Film Festivali'nde, Altın Aslan'a aday gösterilen film, modern ve klasik müzik tınılarını bir araya getiriyor. Filmde, James Brown, Nick Cave ve Bruce Springsteen gibi ünlü sanatçıların parçalarına da yer verilmiş.

romance1 - Romance & Cigarettes - Aşk ve Sigaramandy moore1 - Romance & Cigarettes - Aşk ve Sigara

Aşk ve Sigara

Vizyona Giriş Tarihi
30.06.2006

Türü
Duygusal


Ülke
ABD


Süresi ve Yapım Yılı
115 dakika - 2005


Yönetmeni
John Turturro


Oyuncular
James Gandolfini
Susan Sarandon
Kate Winslet
Steve Buscemi


Senaryo
John Turturro

Görüntü Yönetmeni
Tom Stern