3625 no reservations bb - Aşk Tarifi  - No Reservations
Tür : Romantik / Dram
Gösterim Tarihi : 7 Eylül 2007
Yönetmen : Scott Hicks
Senaryo : Carol Fuchs , Sandra Nettelbeck
Görüntü Yönetmeni : Stuart Dryburgh
Müzik : Philip Glass
Yapım : 2007, ABD , 105 dk.


Oyuncular

Catherine Zeta-Jones (Kate Armstrong) , Aaron Eckhart (Nick) , Abigail Breslin (Zoe) , Bob Balaban , Jenny Wade (Leah) , Brían F. O'Byrne (Sean) , Patricia Clarkson (Paula) , Lily Rabe (Bernadette)

Manhattan'daki bir restoranın baş aşçısı olan Kate Armstrong, işinde oldukça başarılı ve disiplinli bir kadındır. İş hayatındaki disiplinini özel hayatına da uygulayan Kate, yaşamını sanki restoranı yönetir gibi yönetmektedir.

Mükemmeliyetçi tavrı ile tatlı sert bir şekilde etrafındaki insanları ürküten Kate'in düzeni, yaşamını giren iki farklı insan nedeni ile sarsılacaktır. Restoranda aşçı olarak işe başlayan Nick, Kate'in aksine mutfakta çalışırken daha hareketli ve neşeli olmayı seven bir insandır. Yemek yaparken opera dinlemekten, iş arkadaşlarına takılmaya kadar son derece hareketli ve esnek bir yapısı vardır.

Kate'in sarsılmaz disiplini ile çatışan bu durum, kısa bir süre önce beklenmedik bir şekilde hayatına giren yeğeni Zoe olmasa, Kate için başa çıkması hiç de zor olmayan bir durumdur. Hem evdeki hem de işteki düzeni bozulan Kate, bir yandan da Nick'e hissetmeye başladığı duygularla da boğuşmak zorundadır.

Catherine Zeta-Jones ve Aaron Eckhart'la birlikte rol alan Küçük Gün Işığım filminin yıldızı Abigail Breslin'le de zenginleşen film, keyifli bir seyirlik vaad ediyor.