Karayip Korsanları'nın üçüncüsü 2007'de yelken açıyor

piratesofthecaribbean113bq - Karayip Korsanları 3 2007 Yılında Geliyor

Karayip korsanları, engin denizlere üçüncü kez yelken açmaya hazırlanıyor. Karayip Korsanları-Pirates of the Caribbean adlı serinin ikinci filmiyle gelecek ay tanışacak olan sinemaseverler, üçüncü film için de fazla beklemeyecek

Filmin yapımını üstlenen Walt Disney Pictures ile dağıtımını gerçekleştiren UIP’den alınan bilgiye göre, Karayip Korsanları sinema dünyasına büyük bir hareketlilik getirecek. Yapımcılar, Karayip Korsanları-Siyah İncinin Laneti adlı filmin 2003’te büyük ilgi görmesi üzerine arka arkaya iki film daha çekti. Serinin Karayip Korsanları-Ölü Adamın Sandığı adlı ikinci film, 7 Temmuz’da ABD sinemalarında, 14 Temmuz’da da Türkiye’de izleyiciyle buluşacak.

Bu filmin ardından çekilen ve muhtemel ismi Pirates of the Caribbean: At World’s End olan serinin üçüncü halkası da hemen hemen hazır. Birkaç sahnesi dışında çekimleri tamamlanan film için yönetmen Gore Verbinski ve ekibi, gelecek yılın Şubat ayı sonlarına kadar çalışmalarını sürdürecek. Senaryosunu Terry Rossio ile Ted Elliott’ın kaleme aldığı filmde, Johnny Depp, Orlando Bloom, Keira Knightley, Stellan Skarsgard, Jack Davenport, Kevin R. McNally, Lee Arenberg, Mackenzie Crook, Andy Beckwith, Reggie Lee ve Chow Yun-Fat’den oluşan ekip görev alıyor. Filmin, Mayıs 2007’de seyirciyle buluşması
planlanıyor.

ÖLÜ ADAMIN SANDIGI AÇILIYOR...

Karayip Korsanları-Ölü Adamın Sandığı adlı yapımın gösterime girmesine ise artık günler kaldı. Kaptan Jack Sparrow (Johnny Depp), Will Turner (Orlando Bloom) ile Elizabeth Swann’in (Keira Knightley) yeni macerasında, ilk filmdeki karakterlere yenileri eklendi. İkinci filmin konusu kısaca şöyle:

Kaptan Sparrow’un gemisi Siyah İnci (Black Pearl) üzerindeki lanet kalktığı halde daha ürkütücü bir tehlike gündeme gelmiştir. Sparrow’un derin denizlerin hakimi, hızına hiçbir geminin erişemeyeceği hayalet gemi Uçan Hollandalıyı (Flying Dutchman) yöneten efsanevi korsan Davy Jones’a (Bill Nighy) kan borcu olduğu ortaya çıkar. Her türlü zor işin altından sıyrılmakta yetenekli Jack Sparrow, bu sözleşmeden kurtulmanın yolunu bulamadığı takdirde sonsuza kadar Davy Jones’un hizmetinde onun kölesi olarak yaşayacaktır. Bu ani gelişme karşısında Will ile Elizabeth’in evlilik planları sekteye uğrar. Kendilerini bir kez daha Jack’in talihsizliklerle dolu maceralarının ortasında bulurlar.

ÇEKİM SERÜVENİ

Çekimleri zorlu şartlarda gerçekleştirilen film için dağ yamaçları, orman içleri ve sahillerde çalışmalar yapıldı. Çekimlere 28 Şubat 2005 tarihinde Los Angeles’taki stüdyo ve mekan çalışmalarıyla başlandı. Film için yeni gemilerden oluşan küçük bir donanma hazırlanırken, bu donanmada yeni dizayn edilen Black Pearl gemisi ve Edinburgh Trader adlı 18. yüzyıl İngiliz ticari gemisi de yer aldı.

Burbank stüdyolarında dev bir bataklık oluşturulduktan sonra, Dominica ve Bahama adalarındaki çekimler için de Uçan Hollandalı gemisi inşa edildi. 55 metre uzunluğu, 420 tonluk taşıma kapasitesi, yosun ve midyelerle kaplı çürümeye yüz tutmuş güverte ve ambarları, pruva direğindeki iskelet ve timsah figürüyle bu korsan gemisi adeta bir sanat eseri gibi ortaya çıktı.

Her iki filmde toplam 8 bin kostüm kullanılırken, kostüm tasarımcıları kıyafetlerin kullanılmış duygusu uyandırması için de çaba sarf etti.

İlk filmde yıldızlaşan hapishane köpeği ile Cotton’ın papağanı da yine aynı rollerdeydi. Cotton’ın papağanı rolünde Chip ve Salsa adlı 2 Amerika papağanı görev alırken, 8 yaşındaki dost canlısı ve akıllı teriyer Chopper hapishane köpeğini oynadı. Yapımda, ilk filmdekinin üç katı görsel efekt teknolojisi de kullanıldı.