Auf der anderen Seite (Yaşamın Kıyısında)


Fatih Akın'ın Cannes'2007'de En İyi Senaryo Ödülü ve Ekümenik Jüri Ödülü kazanan filmi Yaşamın Kıyısında Almanya adına Oscar aday adayı aynı zamanda. Yaşamları kesiyen altı insanın öyküsünü anlatan film tipik bir Fatih Akın çalışması.
Atonement (Kefaret )


Yılın en iddialı filmlerinden biri Kefaret. Booker Ödüllü yazar Ian McEwan’ın romanından uyarlanan film, ablasının sevgilisini işlemediği bir cinayetle suçlayarak yalan söyleyen 13 yaşındaki genç kızın yol açtığı olayları konu alıyor.Saw 4 (Testere 4 )


Efsane devam ediyor. Tüm dünyada 400 milyon dolar hasılat yapan Testere serisinin dördüncüsü seyirciyle buluşuyor. Gerilim seven ve özellikle de serinin diğer filmlerini beğenenlerin soluk soluğa izleyeceği bir çalışma.Persepolis (Persepolis)

İran asıllı Marjane Satrapi'nin ödüllü çizgi romanından yine Satrapi tarafından uyarlanan Persepolis İran'ı karıştırmıştı. Bir çocuğun gözünden İran İslam devrimini anlatan film, bu yılki Cannes Film Festivali'nde de Jüri Özül Ödülü'nü kazanmıştı.Soom (Nefes )

Boş Ev, Fedakar Kız, Yay gibi filmleriyle tanınan Kim Ki Duk sinemasının tutkunları için izlemesi keyif verici bir çalışma Nefes. Yönetmen bu kez iletişimsizlik konusunu ele alıyor.Bir Gece Birdenbire (Aju Teukbyeolhan Sonnim)


Bu hafta Kore sinemasından bir başka ilginç film daha gsöerime giriyor. Aynı kızı arayan iki adamın çevresinde gelişen gizemli olaylar üzerine kurulu olan film sinemaseverler için farklı bir deneyim olabilir.Suburban Girl (Erkekleri Tavlama Sanatı )


Melissa Bank’in esprili ve neşeli kısa öykülerini topladığı The Girls’ Guide to Hunting and Fishing adlı çok satan eserden uyarlanan film, ailesinin yanından ayrılıp New York'ta yaşama savaşı veren bir genç kızın öyküsü üzerine kurulu. Aynı zamanda Marc Klein’ın da ilk uzun metrajlı filmi.
I Could Never Be Your Woman (Kadının Olamam )Sevgililer, anne babalar ve çocuklar, kardeşler, arkadaşlar ve iş arkadaşları… Amy Heckerling'in yazıp yönettiği romantik komedi filmi “Kadının Olamam”, hayattaki en önemli ilişkilere esprili ve içten bir bakış. Heckerling senaryoda Los Angeles’ta bekar ve yalnız bir anne olmanın güçlüklerini ve yanlış insana aşık olmanın zorluklarını anlatmaya çalışmış.
[FONT="Arial Black"]/FONT]


Hitler'in son günlerini anlatan The Downfall (Çöküş) ile ününü pekiştiren Oliver Hirschbiegel bu kez bir bilim kurgu öykü anlatıyor. Nicole Kidman, Danile Craig gibi ülü oyuncuların yer aldığı film esin kaynağını Jack Finney’nin ‘The Body Snatchers’ adlı romanından alıyor.


Resident Evil: Extinction (Ölümcül Deney 3: İnsanlığın Sonu )
Sevilen video oyunu serisinden uyarlanan “Resident Evil”in üçüncü bölümünde macera kaldığı yerden devam ediyor… Filmin "ağır topları" Milla Jovovich ile Ali Larter.Halloween (Cadılar Bayramı )

Otuz yıllık Halloween efsanesi devam ediyor. Bu kez yönetmen koltuğunda Rob Zombie var. Başrolleri ise Tyler Mane, Sheri Moon, Malcolm McDowell, Brad Dourif ve Udo Kier paylaşıyor.