poster - A Bittersweet Life - Acı Tatlı Hayat

Çeteye karşı bir başına...

Sunwoo, sıradan bir otel müdürü değildir. Kararlı ve iş bitirici kişiliğiyle yer altı dünyası patronlarından Bay Kang'ın da sağ koludur. Ancak sert adam Bay Kang'ın zayıf bir noktası vardır: Genç kız arkadaşı Heesoo...

Heesoo'nun sadakatsizliğinden şüphelenen Kang, Sunwoo'ya sorunu halletmesini emreder. Heesoo'yu başkasıyla yakalayan Sunwoo, sıra dışı bir şey yaparak onların hayatını bağışlar. Kang bu duruma çok öfkelenir ve adamlarına Sunwoo'yu yakalamalarını emreder. Çelik gibi sinirlere sahip olan Sunwoo, tek başına çete ile savaşır. Öldürdüğü her bir adam, onu Kang ile son yüzleşmesine bir adım daha yaklaştırmaktadır.

02 - A Bittersweet Life - Acı Tatlı Hayat03 - A Bittersweet Life - Acı Tatlı Hayat


Güney Kore sinemasından yeni bir film
Güney Kore yapımı aksiyon – dram türündeki "Acı Tatlı Hayat"ın yönetmen ve senaristi, Ji-woon Kim, Güney Kore sinemasının genç kuşağının en önemli temsilcileri arasında gösteriliyor. Üç Asyalı yönetmenin birer kısa filminden oluşan "Üç"te (2002) 'Anılar' adlı muazzam bölümü çeken yönetmen, gerilimli bir drama olan bir sonraki filmi "Karanlık Sırlar"la Türkiye sinemalarına konuk olmuştu. Yönetmenin dördüncü uzun metrajlı filmi olan "Acı Tatlı Hayat"ın başrollerinde Jeong-min Hwang, Ku Jin, Hae-gon Kim, Roe-ha Kim ve Yeong-cheol Kim yer alıyor.

2005 Cannes Film Festivali'de yarışma dışı özel gösterimi yapılan "Acı Tatlı Hayat"ın bu yıl katıldığı festivaller arasında Philadelphia Film Festivali ile Brüksel Uluslararası Fantastik Filmler Festivali bulunuyor.

04 - A Bittersweet Life - Acı Tatlı Hayat05 - A Bittersweet Life - Acı Tatlı Hayat

A Bittersweet Life

Vizyona Giriş Tarihi
07.07.2006

Türü
Aksiyon


Ülke
Güney Kore


Süresi ve Yapım Yılı
120 dakika - 2005


Yönetmeni
Ji-woon Kim


Oyuncular
Jeong-min Hwang
Ku Jin
Hae-gon Kim
Roe-ha Kim


Senaryo
Ji-woon Kim


Müzik
Dalparan, Yeong-gyu Jang


Görüntü Yönetmeni
Ji-yong Kim