Uluslararası Komedi Filmleri festivali başlıyor...


Uluslararası Komedi Filmleri Festivali, 23-27 Kasım tarihleri arasında İstanbullu sinemase-verleri komedi sinemasının örnekleriyle buluşturmaya hazırlanıyor. Garanti Bonus Card'ın ana sponsorluğunda, TÜRSAK Vakfı tarafından düzenlenen festival, 23 Kasım gecesi BKM'de seyirciiyle buluşacak. Festival, 6'ncı yılında Muppet Show karakterle-rine hayat veren ve Star Wars filmlerindeki 'Yoda' karakterinin yaratıcısı olarak bilinen Frank Oz'un, gösterildiği her festivalde kahkaha tufanları yaratan en son filmi, Locarno Film Festivali'nden "Seyirci Ödülü"yle dönen "Cenazede Ölüm" filmiyle açılacak.

Gecede, Demet Akbağ, "Komedi Onur Ödülü"nü alacak. Festivalin Ustaya Saygı bölümünün konuğu ise Şener Şen olacak. Festival kapsamında usta oyuncunun filmleri gösterilecek. 'Hatırla Sevgili' dizisiyle ünlenen Cansel Elçin de 'Kelebek' adlı kısa filmin yönetmeni olarak sinemaseverlerin karşısına çıkacak.

Festival kapsamında beyazperdeye gelecek olan filmler, Cinebonus Maçka G-Mall, Beyoğlu Alkazar Sineması ve Fransız Kültür Merkezi salonlarında izleyicilerle buluşacak. Tam bilet fiyatının 6 YTL olduğu festivalde, Bonus Card sahipleri, kartlarını göstererek filmleri yüzde 50 indirimli olarak 3 YTL'ye seyredebilecekler.