Beyaz perde bu hafta 6 yeni filmle açılacak...


Sinemaseverler, 23 Kasımdan itibaren 2'si Türk filmi olmak üzere 6 yeni filmi daha izleme fırsatı bulacak.

Yönetmen Engin Ayça'nın, "Bez Bebek" ve "Soğuktu ve Yağmur Çiseliyordu" filmlerinden sonraki üçüncü filmi "Suna", 23 Kasımda vizyona girecek.

Senaryosunu da Engin Ayça'nın yazdığı filmde, Türk sinemasının sultanı Türkan Şoray ile Erol Mütercimler, Gülsen Tuncer, Demir Karahan, Şükran Akın ve Pınar Dikici rol aldı.

Yıllar sonra karşılaşan Selim ile Suna'nın arasında başlayan aşkın anlatıldığı filmde, 68 kuşağının yaşadığı siyasi savrulmalar da sorgulanıyor.

Handan İpekçi'nin, senaryosunu yazdığı, yapım ve yönetmenliğini üstlendiği "Saklı Yüzler" de bu hafta izleyici ile buluşacak.

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Almanya Westfalen Eyaleti Film Fonu, Birleşmiş Milletler Nüfus Fonu ve Yunanistan Balkan Senaryo Fonu tarafından desteklenen filmde, kast çalışmalarına katıldığında bir tekstil atölyesinde işçilik yapan Bitlis doğumlu ve ilkokul mezunu Şenay Aydın ile İştar Gökseven, Cem Bender, Nisa Yıldırım, Dilan Erçetin, Füsun Demirel, Bahar Aydın, Aslı Öngören, Necmettin Çobanoğlu, Kemal Ulusoy ve Tanya Barut rol aldı.

Oscar ödüllü oyuncu George Clooney'in, New York'un en büyük hukuk firmalarından birinde "sorun çözücü" olarak izleneceği "avukat" ile "angel" ve "keman" da izleyiciyle buluşacak

Oscar ödüllü "Elizabeth" filminin devamı "Elizabeth: The Golden Age/Elizabeth: Altın Çağ" da Cate Blanchett ile Geoffrey Rush, sinemaseverlerin gönlünü fetheden rollerini bir kez daha üstlendi.