Dikkat Şehvet adlı filmde geçen cinsel ilişki sahneleri için uzman izleyenler uyardı.

Çok ses getiren Çin yapımı "Dikkat Şehvet" filminin yankıları sürerken doktorlardan ilginç bir uyarı geldi !

[YT]CizN-DvGhrc&eurl[/YT]

Sadece Çin'de 12 milyon dolar hasılat yapan, Ang Lee'nin yönetmenliğini yaptığı "Dikkat Şehvet" filmi için doktorlardan ilginç bir uyarı geldi. Çin'li doktorlar filmdeki bazı seks sahnelerinin evde "bilinçsiz" uygulanması halinde ciddi sorunlar yaşanabileceği açıkladı. Ayrıca doktorlar filmdeki gibi agresif bir cinsel hayatın normal çiftlerin psikolojisini de bozabileceğinin altını çizdiler.

Dikkat Şehvet / Lust Caution

Mr. Yee, Şangay ın önemli politikacılarından biridir. İkinci Dünya Savaşı nın tüm dünyayı kasıp kavurduğu bir dönemde, Şangay ın da politik atmosferi oldukça karışıktır. Herşey ince bir ip üstünde ilerlerken Yee nin duygusal dünyası da bu karışıklıktan nasibini almıştır.

Karısının arkadaşlarından biri olan Wang Jiazhi ile tutkulu bir aşkın içine sürüklenen Yee için bu ilişki, bir aşk ruletinden farksızdır. Zamanın akışı da, onları gerçek bir ruleti oynamak zorunda bırakacaktır. Cinayet, aşklarını ispatlamanın tek yolu mu olacaktır?

Brokeback Dağı ile En İyi Yönetmen Ödülü nün sahibi Tayvanlı usta yönetmen Ang Lee, özellikle Won Kar Wai nin filmleri ile tanıdığımız Asya Sineması nın en önemli oyuncularından Tony Leung Chiu Wai nin başrolünde, romantizm ve savaş geriliminin harmanlandığı bir filme imza atıyor.