Şrek 3 Gelecek Yıl Gösterime Giriyor

srek1407h1ap8 - Şrek 3 Gelecek Yıl Gösterime Giriyor

'Şrek' şimdiye kadar 1.4 milyar dolarlık hasılata ulaştı.'Şrek' serisinin üçüncü filmi gelecek yıl hayranlarıyla buluşacak.

Yapımını DreamWorks Stüdyoları'nın gerçekleştireceği 'Şrek 3' (Shrek the Third) Amerika Birleşik Devletleri'nde 18 mayıs 2007'de vizyona girecek.

Ünlülerin sesinden

Üçüncü bölümünde karakterleri Mike Myers (Şrek), Eddie Murphy (Eşek), Cameron Diaz (Prenses Fiona), Antonio Banderas (Çizmeli Kedi), Rupert Everett (Prens Charming), Julie Andrews (Kraliçe Lillian), John Cleese (Kral Harold) ve Justin Timberlake (Kral Arthur) gibi isimler seslendirecek.

Senaryosunu Jeffrey Price, Peter Seaman ve John Zacjk'in ortaklaşa yazdığı animasyon filmin yeni bölümü için yeni oyuncularla da işbirliği yapılacak.

Hasılatı iyi

2001'de vizyona giren ilk 'Şrek' dünya çapında 480 milyon hasılat elde etti.2004'te vizyona giren 'Şrek 2' ise 920 milyon dolarlık gelire ulaştı.

'Şrek 2'de 'Örümcek Adam', 'Yüzüklerin Efendisi', 'Görevimiz Tehlike', 'Oz Büyücüsü', 'Indiana Jones', 'Güzel ve Çirkin', 'Zorro', 'Frankenstein', 'Notre Dame'ın Kamburu', 'Hayalet Avcıları'nın da aralarında bulunduğu 27 filme gönderme yapıldı.