1 Bölüm Özeti

Feride, mutlu ve huzurlu bir hayat sürerken kocasının onu aldatmasıyla yıkılır. Kendisini çocuklarına adar ve hayatını onlara göre şekillendirir. Bir süre sonra çocukları evden birer birer ayrılır. Feride evde tek başına kalır. Hayat onun için hem maddi hem manevi olarak zorlaşmaya başlar. Arkadaşlarının evlenmesi konusunda ısrarlarına karşı direnir, çünkü erkeklere güveni kalmamıştır.

Necati, üç evlilikten sonra uslanmamış yeniden evlenmek istemektedir. Bunu gerçekleştirmek için de bir evlenme programına başvurur. Oğulları Lütfü ve Erdem mirası yabancı bir kadına kaptırmamak için bütün güçleriyle Necati’yi bu fikrinden vazgeçirmeye çalışırlar.

Feride’nin mahalleden bir arkadaşı da evlenme programına başvurur. Ona destek olmak için programa giden Feride’yle Necati’nin yolları orada kesişir.

Evlenme programında hiçbir adayı beğenmeyen Necati seyirciler arasında oturan Feride’yi gözüne kesitirir. Feride’yle evlenmek ister ama Feride tanımadığı bu adamı kesin bir dille red eder. Necati, programın sunucusunun da yardımıyla başbaşa bir yemek randevusu koparmayı başarır.

Bir gece başbaşa yemeğe çıkacaklardır ve Necati o gece ikna gücüne güvenerek Feride’yi evlenmeye razı edeceğini düşünmektedir. Ama gece başlarına gelecek sürprizden haberleri yoktur.