Karagümrük Yanıyor

g19193213621861hs4 - Karagümrük Yanıyor

Yapımcılığını Osman Yağmurdereli, yönetmenliğini Hilal Saral'ın üstlendiği “Karagümrük yanıyor”, İstanbul’un eski ve yoksul bir mahallesinde, “fakirin ekmeği olanumuda” acılarını katık yaparak yiyen insanların, “her şeye rağmen” sürdürdükleri onurlu yaşam mücadelesinin hikayesidir.
“Karagümrük Yanıyor”, şanslı azınlığın yaşadığı lüks ve ihtişama özenen temiz kalpli yoksul mahalle insanının, çelişkilerinin hikayesini anlatıyor.

“Karagümrük Yanıyor”, taş olmuş kalplerin, sahte ilişkilerin, kirli paranın tam göbeğine, yiğitlikle, dürüstlükle, gerçek sevgiyle ve alev alev bir aşkla sürülen bir sarı taksinin hikayesidir.

Peşine takılıp gideceğimiz bu taksinin direksiyonunda Ramazan (Uğur Arslan) var.

Efendi, kibar, namuslu, sakin görünüşlü ama konu yiğitliğe gelince gözünü budaktan sakınmayan bir Karagümrük delikanlısı. Bunca yıldır kimsenin değmediği kalbine düşen aşk ateşiyle “yanıp kavrulacak”, ağlamayı da gülmeyi de çok iyi bilen bir adam…

Ramazan’ı hem ağlatacak hem de güldürecek aşk ateşini yakan kadın ise Aslı
(Sinem Öztufan). Büyük zorlukların içinde yaşamış, hayatın acısını görmüş, hatalar yapmış ama ayakta kalmayı başarmış onurlu bir kadın… Hasta babası için kendini feda eden bir kız… Büyük bir sırla küçük bir çocuğu büyütmeye çalışan bir kadın…

Ramazan ve Aslı’nın Karagümrük’ te yan yana gelmeleriyle alevlenecek ve bir ucu da Etiler’e uzanacak olan aşk yangını herkesin yüreğini yakacak.

Oyuncular:

Ramazan(Uğur Arslan)

Aslı(Sinem Öztufan)

Mahmut(Abidin Yerebakan)