Behzat Ç.'nin dün akşam yayınlanan bölümü ile yine çok konuşuldu. Behzat Ç.'nin geçmişi ile yüzleştiği bölümde, Eylül'ün gerçekte kim olduğu öğrenildi. Behzat başkomiser çocuk hali ve yaşlanmış hali ile ekranlara geldi.

EYLÜL GERÇEKTE KİM?

Hayalet, Behzat'ın aradığı Eylül'ün sonunda bulur ama büyük bir sürpriz beklemektedir. Eylül, Behzat Ç.'nin kafasında yarattığı bir karakterdir. Eylül'ü kendi kafasında hayal eden Behzat Ç. onu başka kadınların yerine koymuştur ve bazen de onun yerine geçmiştir. Geçtiğimiz haftalarda yayınlanan bölümde Behzat Ç.'nin vücudunda meydana gelen morluklar ve bıçak yarasının nedeni de Eylül'de gizlidir.

Eylül'ün parkta Behzat Ç.'yi şikayet eden bir suçluyu dövdüğü sahneler aslında Behzat Ç.'nin o adam saldırdığı sahneler olduğunu bu bölümde su yüzüne çıktı. Adamla kavga eden Behzat Ç. bu kavga sırasında bıçaklanmış ve vücudunda morluklar oluşmuştu. Dizinin son sahnesinde Behzat Ç. gittiği otelde Eylül'ü görür, hayalinde canlandırdığı kişi aslında bir hayat kadınıdır.

BABASI İLK DEFA GÖRÜLDÜ

Behzat Ç.'nin babasının eski bir asker olduğu biliniyordu ama bu bölüme kadar dizide daha önce hiç görülmemişti. Behzat Ç.'nin hayalinde ortaya çıkan sahnede babası ile annesinin tartışmasına şahit oldu.

BEHZAT Ç, ÇOCUKLUĞU VE YAŞLILIĞI BİRARADA

Behzat Ç. Eylül'e giderken bindiği arabanın şöförü kendisinin yaşlanmış halidir. Dizinin ilerleyen sahnelerinde aynı kişiyle barda da bir araya gelen Behzat Ç.'ye barmenlik yapan kişi de çocukluğudur. Behzat, çocukluğu ve 70 yaşındaki hali geçmişin hesaplaşmasını yaparlar.