Türk modasının dünyadaki en büyük temsilcilerinden Sarar, New York'ta ilk mağazasını açtı. Sarar Yönetim Kurulu Başkanı Cemalettin Sarar, bunun devamının geleceğini bildirdi.

Türk modası, dünyayı fethetmeye devam ediyor. Eskişehir'den çıkıp yıllar önce Amerika piyasasına giren Sarar, dünyanın önde gelen markaların sıralandığı New York'un ünlü Madison Caddesi'nde açtığı mağaza ile bu ülkedeki faaliyetlerini taçlandırdı. Mağazanın açılışı için düzenlenen törene, Sarar Yönetim Kurulu Başkanı Cemalettin Sarar, Türkiye'nin New York Başkonsolosu Mehmet Samsar, Brooklyn Belediye Başkanı Marty Markowitz'in yanı sıra Amerika'daki Sarar mağazalarının yöneticileri ve çok sayıda davetlikatıldı.

Brooklyn'i Amerika'daki Türklerin başkenti olarak tanımlayan Belediye Başkanı Markowitz, Sarar marka ceketini gazetecilere gösterdi. Sarar'ın tarzın ve kalitenin temsilcisi olduğunu ifade eden Markowitz, "İşte bu yüzden Türkiye'de iyi giyinen çok sayıda erkek var. Hiç şüphe yok ki Sarar, Türkiye'de olduğu kadar New York'ta da popüler olacaktır" dedi. Markowitz, ardından da bugünü Sarar açılış günü ilan eden bildiriyi Sarar'a verdi.

Cemalettin Sarar ise konuşmasında, Markowitz'in hep Sarar marka giyidiğini ifade ederek, bundan duyduğu gururu dile getirdi. Sarar, "Amerika'da 7. mağazamızı açıyoruz. Dileğim odur ki, bundan sonra 70 tane olsun. Bu mağazanın daha büyüğünü, 500-1000 metrekare mağazalar açmak için New York'ta hazır durumdayız. İnşallah bunların devamını getireceğiz" dedi. Sarar'ın dünyanın 5 kıtasında 100 mağazası olduğunu kaydeden Sarar, "İnşallah bu gelecekte 1101 tane olsun" ifadesini kullandı.

Sarar mağazalarının bulunduğu Eskişehir'in Büyükşehir Belediye
Başkanı Yılmaz Büyükerşen, "Sarar, aslında Türkiye'den evvel AB'ye üye
oldu ve kendisi daha büyük mağazalarla Amerika'da iş dünyasına büyük katkılarda bulunacak" dedi.

Başkosolos Samsar ise, "Yıllar önce New York'un göbeğinde, Madason gibi bir yerde, böyle bir mağaza açılması hayal bile edilemezdi. Ama bugün bu gerçekleşti. Bu yüzden çok mutluyuz" diye konuştu.

Öte yandan geceye Türk dostu olarak bilinen Brooklyn Belediye Başkanı Markowitz, damgasını vurdu. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın geçen Eylül ayında ABD'yi ziyaretine katıldığı bir iftar programında cebinden çıkardığı nazar boncuğu ve söylediği Fenerbahçe Marşı ile herkesi kahkahalara boğan Markowitz, bugün de yine varlığını hissettirdi. Sarar Yönetim Kurulu Başkanı Cemalettin Sarar'ın fazla kilolarına ve göbeğine gönderme yapan Markowitz, Sarar'ı 'ikiz kardeşi' olarak gösterdi.

Sarar'ın ceketini de giyerek aynı kiloda olduğunu gösteren Markowitz, yine herkesi güldürmeyi başardı. 'Turkey' yerine Türkiye diyen ve Türk dostu olarak tanınan Markowitz'e Sarar bir takım elbise hediye etti.