Takı giyime tarz veren insanın ifadesine anlam katabilen bir aksesuardır. Damatlığınızla beraber takı kullanmanız güzel olacaktır. Fakat sürekli tekrarl adığımız gibi aşırılıktan kaçmalısınız. Aşırı kullanılmış takı kargaşası dünyanın en şık damatlığını bile kötü bir görünüme sürükleyebilir.

Damat adayları damatlıklarınla beraber kullanacakları takıları altın, gümüş veya emitasyon olarak seçebilirler.Emitasyon takılar dışarıdan görüldüğünde orjinalinden hiç bir farkı yoktur. Tek tehlikesi vardır. Bu da, bazı insanların cildi emitasyon takılara karşı alerjiktir. Eğer cildinizin alerjik olup olmadığını bilmiyorsanız, düğün günü öğrenmemek için emitasyon takılardan uzak durun. Düğün gününüzde kaşıntı ve kızarıklıklarla karşılaşmak yerine takı kullanmamanızı öneriyoruz.

HANGİ TAKILAR?

Damatlar yüzük, saat, kravat ve fular iğneleri kullanabilirler. Tabi boyun ve kol zinciri kullanmak isteyen damatlarda olabilir. Ama biz önermiyoruz. Boyun, kol zinciri gömlek ve ceket nedeniyle kendilerini gösteremezler ve gereksiz bir ayrıntı olarak kalırlar. Boyun ve kol zinciri takıp görünmesi için gömlek dışına çıkartmakta çok kötü olcaktır. Bir takı için tüm damatlığı mahvetmek istemezsiniz sanırım.

Alyansınızla beraber kullanacağınız bir yüzük hoş durabilir. Kaliteli bir saat damadın görünümü için çok iyi seçilmiş bir detaydır. Yine saat kullanmak isteyen damatlar için en önemlisi, kullandıkları saati gölek ve ceket altından hafif görünecek şekilde olmalı. Saatlerini gömlek ve ceket üzerine asla çıkarmamalılar. Amaç bir bütün halinde şıklıktır. Damatlığınızda sadece bir parçayı öne sürmek kostümünüzün tüm görünümünü değiştirecektir.

Eğer damatlığınızla boyun aksesuarı olarak kravat veya fular kullanacaksanız, bunlar için özel hazırlanmış iğneler kullanmanız damatlığınızın kalitesini arttıracaktır. Kravat ve fular için hazırlanmış iğneleri metal, gümüş, altın olarak ve üzerlerine değişik motifler işlenmiş biçimde damatlığınızı temin edebileceğiniz bir çok mağazalardan bulabilirsiniz.

UNUTMAMALISINIZ Kİ;

*Unutmamalısınız ki; bilek ve boyun zinciri kullanmak sadece gereksiz bir ayrıntıdır. Çünkü o takılar gömlek ve ceketinizin altında kalacaktır. Boyun ve bilek takılarınızı gösterebilmek adına gömlek ve ceketinizin üzerine çıkarmanız ilgiyi üzerlerine toplayarak şıklığınızı gölgeleyeceklerdir.

*Unutmamalısınız ki; alyansınızla beraber sadece bir yüzük kullanmanız hoş olacaktır. Tüm parmaklarınızda kullandığınız taktirde kaba bir görünüme sahip olursunuz.

*Unutmamalısınız ki; damatlığınızın kalitesini kaliteli bir saatle arttırabilirsiniz. Fakat saatinizi gösterebilmek için ceket ve gömleğinizin üzerine çıkarmamalısınız. Sıyrılan gömlek ve ceketten kendini hafifce gösterecek bir saat her zaman daha çekicidir.

* Damatlığınızla beraber fular ya da kravat kullanmaya karar verdiyseniz mutlaka iğnelerinide kullanmalısınız. Unutmamalısınız ki; kravat ve fulara özel tasarlanmış iğneler kullanıldığında detayda şıklık yaşarsınız.