Tek düğmeli takımlar:
Düğme stilleri arasındaki en aristokrat olan düğmeler, tek düğmeliler olup, tek düğmeli takımlar da koyu renkli takımlardan sonra en iyi görüntüyü verir. Tek düğmeli takım elbise giyen bir adam, muhtemelen sosyal ortamlarda fazla zaman harcıyor ve günlük işleri için bu tarz bir kıyafeti giymeye ihtiyaç duymuyordur.
Çift düğmeli takımlar:
Görünüş olarak hatasız olan erkekler için tasarlanan bu tarz takımlar; tüm iş görüşmeleri için uygun olup, vücudun her bölgesini güzel gösterir.

Üç düğmeli takımlar:
60’lı yılların modacıları tarafından ortaya atılan bu stil daha çok, ‘geleneksel’ görünmek isteyen erkekler için uygundur. İki düğme üstte olacak şekilde tasarlanan bu takımları, güncel moda akımları içerisinde de görebilirsiniz.

Dört düğmeli takımlar:
Biz onları asla sevmedik! Dört düğmeli bu takımlar, erkekleri ‘Austin Powers’ gibi göstermekle birlikte; günümüzün demode kıyafetleri listesinde yer almaktadır.

Tavsiyelerimiz:
Moda kulvarları arasında dolaşan koku bekçileri için iyi haberlerimiz var: İki düğmeli takımlar yolda… İki düğmeli takımlardaki üstteki düğme, göğsü kapatmakla beraber; üç düğmeli stile göre sizi daha havalı gösterecektir. Ayrıca günümüzün moda trendlerine göre geniş üstler, aşağıya doğru indikçe daralan kalıplar şeklinde tasarlanıyor. Bu arada takım elbiselerindeki yüksek fiyatlara aldanıp; pahalı takımların, her zaman yüksek kaliteli kıyafetler olamayacaklarını hatırlayın.