Moda dünyasının öncülerinden Cacharel, 2009 İlkbahar-Yaz Koleksiyonun’ da geçmişi günümüz modasıyla birleştiriyor. Markanın kurulduğu 1960’lı yıllardan bugüne Cacharel duruşunu meydana getiren detaylardaki incelikler, geçmiş yıllara özgü öğelerle zenginleştirildi. Modanın eskilere dönüş yaptığı bu dönemde Cacharel kendi çizgisini korurken 2009 yılına ağırlığını koyacak retro trendine tamamen yeni bir yorum getiriyor.

Bu sezon Cacharel’ in en göze çarpan ürünlerinin başında, her zevke uygun renk ve kalıp alternatifleri bulunan gömlek ve ceketler geliyor. Ceketlerin yakalarında kullanılan sarı, kırmızı ve saks mavisi keçelerdeki yaza özgü renkler iç cep ve işlentilerde de kendisini gösteriyor. Fark yaratan bu renkli detaylar gömleklerde de sürüyor. Renkli ilik ve manşetler kontrast bir birliktelik sağlarken, Cacharel’e özgü renk ve desenler, modern Cacharel erkeğinin farkını yansıtıyor. Doğal keten, yün ve moher gibi hem modern hem de zengin karışımlı kumaşların kullanıldığı yaz koleksiyonu, çağdaş yaşamın ortaya çıkardığı rahatlık ve hareketliliğin etkisi ile daha fonksiyonel bir hal alıyor. Koleksiyon ürünlerinde en çok keten kumaş kullanılmış olması bir tesadüf değil…

Sıcak havalarda giyimin vazgeçilmezi olan keten, yeni sezon t-shirt ve sweatshirt’lerde de ağırlıklı olarak kullanılıyor. Özel bir karışımla hazırlanan keten içerikli ürünler, yaz sıcağının etkisini azaltırken nispeten daha az kırışma özelliğiyle de kolay kullanım sağlıyor. Bu sayede Cacharel erkeği şıklığı ve konforu tüm gün bir arada yaşayabiliyor. Geniş aksesuar koleksiyonuna yeni katılan, yazın hafifliğini yansıtan kumaş çanta ve ayakkabılar, parmak arası terlikler “tatile vakit ayırın” diyor… Bu yaz Cacharel yine klasik giyimden vazgeçmeyen fakat yeniliklere açık şık, modern ve romantik Cacharel erkeğinin en doğru adresi olacak.