Milano moda haftasında dünyaca ünlü modacıların erkekler için tasarladıkları kreasyonlarda erotizm ve çıplaklık ön plana çıktı.

Sadece İtalya'nın değil, Avrupa'nın da önemli moda etkinliklerinden biri olan Milano moda haftasında, Armani'den Ferre'ye, Marras'dan Versace'ye kadar birçok moda devi yeniden biraraya geldi. Erotizm ve çıplaklığı daha çok kadın kıyafetlerinde kullanan modacılar bu defa rotayı değiştirdi.

Artık kadınlar kadar erkek modası da çıplak ve bir o kadar seksi. Birçok tasarımcı, hazırladığı kreasyonda çıplaklığın yanı sıra koyu renkleri kullanmayı tercih etti. Spor kıyafetlerde de şık detaylara yer verildi.


RAHATLIK VE ZARAFET BİRARADA


Rahatlığın konuştuğu tasarımlar, her erkeğin giyebileceği klasik tarzdan biraz uzak. Kumaşların parlaklığı ve hafifliği dikkat çekiyor.

Defilelerde, pantolonların dar paçalarında kullanılan düğme gibi aksesuvarlar ile sarı ve mor gibi iddialı renklerin kullanımı, çok renkliliğin erkek modasında 2008'de de yer alacağı izlenimini veriyor. Armani'nin tasarımlarında buna rastlamak mümkün.

Defilelerin spor giyimi benimsemiş isimlerinden Iceberg ve Girbaud, erkek takım elbiselerinde mizahi bir yol izlemiş. Ciddiyetle gayriresmiliği birleştiren modacılar, çıplak bedenlere tek parça ceketleri giydirerek seksi görünüme davet çıkarıyor.

Gri ve tonlarının erkek giyiminde ağırlıklı hissedildiği, fakat hayal gücünden yoksun olmayan ağırbaşlı ve ılımlı bir görünüm sunulan kreasyonların kumaşlarındaki doku zenginliği fazla minimalist ve sıkıcı olmalarını engelliyor. Modacılar her yeni sezon farklı tasarımlarıyla göz dolduruyor. Şimdi de erkek modası, kadınlar kadar seksi, erotik ve de çıplak...