Hemen hepimiz egzotik bir canlı bakmak isteriz. fakat bütçemizi uzun vadede tartmalıyız.
mesela ben bir Aslan bakmayı çok isterdim ancak. Gelecekte hem tehlikeli olabileceginden hemde ona bakabilmek icin geniş bir araziye ihtiyaç duyma gereksiniminden vaz geçmişimdir.


Bebek icin bile buyuk bir akvaryum gerekir.

Akvaryumunbir bolumune cam bolme ve icine su. Diger bolume ise toprak ya da tasbenzeri birsey konmalıdır.. Suyun icine isitici, ve saglam bir filtre. Karaninustune ise isitici lamba ve uvb lambasi. Su sicakligi 26 derece karasicakligi ise 32 derece civari olacak.

Timsah ilk 2 sene pek bir problem yaratmayacaktır. Bakım için 2 mt. lik bir akvaryum su ısıtıcısı ve bir kac kaya yetecektir.
Başlangıçta hamsi, istavrit, hatta canlı ucuz balık alarak bakabilirsiniz.
suyun sıcaklıgı 26 C olursa ve küçük su arıtma cihazınızın olması yeterli olacaktır. yavruyken kendine alıştırmak iyidir ancak timsahların doğasını tetikleyecek birşeyler olacaktır. İç güdüleri öne çıkacaktır buda timsah ınızın günün birinde mutlaka sizide ıssırabilecegi anlamına gelir.
Eger ileride timsahınızın sağlıklı gelişmeye devam etmesini istiyorsanız. daha geniş bir yer için düşünmeye başlayın.
Benim bahçeli bir evim yok bu yüzden odalardan birisini feda ettim ve evimde 8 mt kare lik bir odada bakıyorum. timsah 5 sene içinde bir kaç metreyi bulacaktır. ve yiyeceği Et 3-5 kilogram arasında olacaktır. elinizden çıkarmanız imkansızlaşacaktır. egzotik hayvan alırken mali külfetinide düşünün.
(bugun bir sitede gördüm sembolik olarak 10 ytl yazmışlar timsah 6 metre ve gunde 20 kg et tüketiyor.)
Lütfen önce heveslenip sonra başınızdan atmak için o canlıların psikolojileri ile oynamayın.