Sega, Beijing 2008 Yaz Olimpiyatları'nın resmi oyununun hazırlandığını açıkladı.

Oyun sektörünün tartışılmaz devi Sega, 8-24 Ağustos 2008 tarihleri arasında gerçekleşecek Beijing 2008 Olimpiyatları'nın resmi oyununun hazırlandığını açıkladı. Oyunu, daha önce Atina 2004 Olimpiyatları resmi oyunu içinde çalışan Eurocom Entertainment şirketinin geliştireceği bildirildi.

Beijing 2008, önümüzdeki yaz ayında PC sistemlerine ek olarak Xbox 360 ve Playstation 3 oyun konsolları için raflarda yerini almış olacak. Oyun, Beijing National Stadium ve National Aquatics Centre gibi mekanları ve 35'in üzerinde spor dalını kapsayacak. Yapılan bir diğer açıklamaya göre Beijing 2008, internet üzerinden multiplayer olarak da oynanabilecek.

Oyunla ilgili açıklama yapan Eurocom yöneticisi Hugh Binns, Beijing 2008'in, bu türdeki spor oyunlarına yeni bir standart getireceğini deklare etti. Binns ayrıca, 35'in üzerinde spor dalı, geliştirilmiş oyun kontrol sistemi, yüksek grafik kalitesi ve multiplayer özellikleri ile Beijing 2008'in oyun severlere fantastik bir tecrübe sunacağını da sözlerine ekledi.

Oyunun önümüzdeki yaz aylarında piyasada olması bekleniyor. Kesin tarih için henüz bir açıklama yapılmadı.