8 GB’lık Flaş bellekler yakında

18886291nc1 - 8 GB’lık Flaş Bellekler Yakında

Dünyanın önde gelen bellek üreticilerinden birisi olan Samsung, 8 Gigabayt’lık Flaş NAND belleklerin seri üretimine başladığını duyurdu. Enerji tasarrufu, hafiflik ve ergonomi gibi özellikleriyle bilinen Flaş bellekler, cep telefonu ve dijital kamera gibi çoğunlukla taşınabilir aygıtlarda kullanılıyor.

Samsung, 8 Gigabayt gibi büyük bir depolama alanına sahip Flaş NAND belleklerin seri üretimine başladığını duyurdu. Samsung yaptığı açıklamada, 60 nanometre işlem teknolojisiyle üretilen belleklerin içinde bulunduğumuz çeyrekte piyasaya sürüleceğini ekledi. Taşınabilir aygıtlarda sıkça kullanılan Flaş bellekler, enerji tasarrufu, hafiflik ve ergonomi gibi özellikleriyle tanınıyorlar.

Samsung giderek kızışan taşınabilir aygıt piyasasında Apple başta olmak üzere pek çok şirket için flaş bellek geliştiriyor. Sabit disk gibi geleneksel depolama aygıtlarıyla karşılaştırıldığında hafiflik ve enerji tasarrufu gibi avantajlara sahip olan flaş bellekler kendilerini en çok müzik çalarlarda, telefonlarda ve dijital fotoğraf makinelerinde gösteriyor.