Web yayıncılığında radikal değişim
1953940ae984lt2 - Web yayıncılığında radikal değişim


‘Site yapan site’ Azbuz, yayına başladı. Kullanıcılarını hiçbir ücret talep etmeden İnternet sitesi sahibi yapan Azbuz’un, Türkiye’deki Web yayıncılığının gelişmesine önemli katkılarda bulunması bekleniyor. Projenin amacı Azbuz platformunda faaliyet gösteren sitelerden farklı içeriklere sahip sosyal ‘networkler’ oluşturmak.

www.azbuz.com adresine gelen kullanıcılar yalnızca 1 dakika ve 3 adımda İnternet sitesi sahibi oluyorlar. İlk adımda Azbuz’a üye olan kullanıcılar, ikinci adımda sitelerinin adını ve URL’sini (adresini) belirliyorlar. Üçüncü adımdaysa sitelerinin görünümüne karar verip yayına başlıyorlar.

Azbuz, birbirinden farklı konularda yayın yapan binlerce İnternet sitesini indeksleyerek devasa bir sosyal ‘network’ ve içerik oluşturuyor. Google tarafından da indekslenen bu sitelere Azbuz’un arama motorundan kolayca ulaşılabiliyor.

Azbuz’un özellikleri

Azbuz İnternet siteleri, neredeyse binlerce dolara yaptırılan İnternet siteleri kadar yetenekli. Bu sitelerde;

- Farklı bölümler yaratmak

- Yazı ve fotoğraf girişi yapmak

- Forum açmak

- Fotoğraf albümleri oluşturmak

- Oylama/anket düzenlemek mümkün

Üyelerin gönderdikleri yazı ve yorumlar site sahipleri tarafından onaylandıktan sonra yayına giriyor. Site sahiplerinin bu işlemleri yapmak için Site Ayarları adında ‘sanal’ bir ofisleri de var.