Klavyede konfor ve sağlık

19727461ov8 - Klavyede konfor ve sağlık

Microsoft, Natural Ergonomic Keyboard 4000 ile konforlu yazma deneyimine yepyeni bir boyut kazandırıyor. Microsoft ergonomi uzmanları tarafından tasarlanan ve dünyada en çok satan klavye tasarımı Natural serisinin yeni üyesi Natural Ergonomic Keyboard 4000, Türkçe tuş takımıyla bu ay piyasaya sunuluyor.

İnsanların bilgisayar karşısında her geçen gün daha fazla zaman geçirmeye başladığı günümüzde, ergonomik yaklaşımla geliştirilen ürünler sağlık ve verimlilik açısından önemli yararlar sağlıyor.

Ergonomi ve İnsanın doğal duruşu dikkate alınarak tasarlanan Natural Ergonomic Keyboard 4000’ün 14 derecelik özel eğimli yapısı, klavye tuşlarını parmak uçlarına daha yakın bir pozisyona getiriyor. Bu özellik, gereksiz hareketleri en aza indirerek kullanıcılar için daha doğal bir yazma pozisyonu sağlıyor, doğal yazma durumunda iken gerekli olmayan hareketleri azaltıyor.

Ayrıca 7 derecelik geriye doğru eğim veren seçeneği ve yapay deri kaplı bilek desteği oturuşun çok daha doğal bir şekilde olmasını sağlayarak bilgisayarda uzun süre çalışma ve oyun oynamada oluşabilecek rahatsızlıkları en aza indiriyor.

Natural Ergonomic Keyboard 4000 üzerinde bulunan programlanabilir kısa yollar ve multimedya tuşları yanında zum ayarı tuşu, daha yakından görmek istediğiniz öğeleri hızla ve kolay bir şekilde yakınlaştırmanıza olanak sağlıyor.