Microsoft: Zune için biraz sabır

4775691tw0 - Microsoft: Zune için biraz sabır

Microsoft’un Apple iPod’a rakip olacak ‘Zune’ marka MP-çalarını denemek isteyen kullanıcılar birkaç yıl daha beklemek durumunda.

Microsoft’un gelişmiş bir MP3-çalar üzerinde çalıştığı haberi eğlence ve bilişim dünyasında heyecan yarattı. Ancak Microsoft’un eğlence cihazlarından sorumlu bölüm başkanı Robbie Bach, Zune adlı yeni cihaz ailesinin geliştirilmesi için 5 yıla ihtiyaç olduğunu açıkladı. Bach, yazılım devinin müzik-eğlence cihazları alanında yeni yatırımlara yöneleceğini söyledi.

Robbie Bach, Zune adı altında piyasaya çıkacak olan eğlence cihazlarının milyonlarca dolarlık bir yatırım olacağını ve uzun vadede kara dönüşeceğini söyledi. Bach Zune markası altında satılacak cihazların piyasadaki MP3-çalarlardan farklı özellikleri olacağını belirtti.

Microsoft’un eğlence cihazları konusunda yeni yatırımları olacağının altını çizen Bach, gelecekte Microsoft markalı televizyon ve işletim sistemlerinin daha gelişmiş multimedya versiyonlarını sayıyor. Microsoft’un Zune ürünleriyle, XBox oyun konsolunda yakaladığı gibi bir kullanıcı kitlesi peşinde. Bach, Zune ürünleri kullanıcılarının XBox kullanıcıları gibi birbirleriyle şarkı ve video değiştirme gibi olanakları olacağını söyledi.