Boyutlarının küçülüp, özelliklerinin çoğaldığı bir dönemde, taşınabilir müzik çalarlara olan talep de hızla artıyor. Çoğumuzun cebindeki ya da çantasındaki yerini iyice sağlamlaşıtıran MP3 çalarlar, sadece müzik sunma özelliğini çoktan geride bırakarak, artık on parmağında on marifet misali özellikler yumağı cihazlar haline gelmiş durumda.

Artan bu özellikler ile birlikte üreticilerin sunduğu ürün alternatifleri de haliyle çoğalıyor. MP3 savaşlarının iyice kızıştığı ve seçeneklerin günden güne çoğaldığı bu dönemde, bu pazarın en beğenilenlerini sizin için derledik.

Apple iPod Touch

31651564eu0 - En beğenilen MP3 çalarlar
31651564eu0ad591bc328 - En beğenilen MP3 çalarlar

Pahada ağır olan iPod Touch bunun hakkını sahip olduğu özellikler ve iPhone'a benzeyen şık tasarımı ile veriyor. Kablosuz gerçekleştirebildiği e-posta, harita, internet, hava durumu uygulamalarının yanı sıra iTunes'tan doğrudan müzik indirebilmesi, iPod Touch'u sınıfındaki ürünlerin bir adım ötesine taşıyor.

3.5 inç genişliğindeki ekranı ile de fark yaratan ürün, yine iTunes üzerinden film, TV programı ve video kiralama seçenekleri ile hali hazırdaki en video dostu MP3 çalar durumunda.

Not: iTunes'ta hesap açabilmek için Türkiye'ye kayıtlı kredi kartları kabul edilmezken, online alışveriş sitelerinden satın alınan GiftCard sayesinde, iTunes'tan içerik satın alınabiliyor.

Sony NWZ-A818

46715868fy3 - En beğenilen MP3 çalarlar

Sony NWZ-A810 üst seviyedeki görüntü kalitesi, şık tasarımı, kolay kullanım arayüzü ve uzun pil ömrü ile Sony kalitesini yansıtırken, beraberinde sunduğu ses kalitesinden ödün vermeyen MDR-EX082 kulaklıkları ile kutudan çıkar çıkmaz albenisini ortaya koyuyor.

Ses kalitesi tartışma götürmeyen ürün, kenarlarını kaplayan krom şerit ile elit bir duruş sergiliyor. Çok göze batacak şekilde tasarlanmayan NWZ-A810, seçkin bir duruşa sahip MP3 çalar özlemi ile yananların yüreğindeki ateşi söndürüyor.

Creative Zen V Plus

80061219us8 - En beğenilen MP3 çalarlar
80061219us888221f17e3 - En beğenilen MP3 çalarlar

16 GB bellek sınırına ilk ulaşan MP3 çalarlardan biri olan Creative Zen V Plus, tasarımdan çok depolamayı odağına oturtuyor. Küçük tasarımı ile her cebe giren ürün, bu kadar küçük alana sığdırdığı depolama kapasitesi ile alkışı hakediyor.

Ürünün diğer özellikleri arasında ise; her açıdan rahatça izlenebilen OLED ekran, FM radyo, ses kayıt, resim ve video oynatmanın yanında üyelikle indirilen WMA formatılı parçalarla uyumda bulunuyor.

iRiver Clix

58931773tf7 - En beğenilen MP3 çalarlar
58931773tf7bddcfe1ffb - En beğenilen MP3 çalarlar

iRiver Clix, ince ve rahat taşınabilir gövdesi ile iPod nano'yu gereğinden fazla nazik, Toshiba Gigabeat'i ise gereğinden fazla ağır bulanlara göre bir ürün.

Özellikleri arasında FM radyo, ses kayıt, alarm, resim ve video oynatma, metin gösterme bulunan iRiver Clix, uzun pil ömrü ve nispeten hesaplı fiyatı ile iyi bir alternatif oluşturuyor.

Samsung YP-T9

80675817rq8 - En beğenilen MP3 çalarlar
80675817rq821c7af4cef - En beğenilen MP3 çalarlar

Parlak dış görünüşe ve kullanıcı dostu arayüze sahip olan Samsung YP-T9, resim gösterme, video oynatma, oyun, ses kayıt ve internetten indirilmiş müzik parçalarını destekleme özellikleri göstermesinin yanı sıra, yüksek ses kalitesi ve uzun pil ömrü ile beğeni topluyor.

SanDisk Sansa Clip

93342861of7 - En beğenilen MP3 çalarlar

Sporsever dostu SanDisk Sansa Clip etkileyici ses kalitesi, çok küçük gövdesi ve bele takma kısmı ile koşmayı ve çoşmayı aynı anda tercih edenlere hitap eden bir MP3 çalar. FM radyo özelliği ve farklı renk seçenekleri bulunan ürün, kolay kullanıma ve bu özelliklere göre oldukça ucuz olan fiyata sahip.

Archos 605 Wi-Fi

73131481gj4 - En beğenilen MP3 çalarlar

Eğer aradığınız, bir MP3 çalardan daha çok taşınabilir video oynatıcısı ise Archos 605 Wi-Fi, etrafınızda bunu en iyi şekilde gerçekleştirecek ürün alternatifleri arasında yer alıyor.

Dokunmatik olan ve yüksek çözünürlük sunan ekranı, kablosuz video ve müzik indirmeye olanak tanıması ürünü paranın satın alabileceği en iyi ürünler sıralamasında yukarıya çıkarıyor. Sık ve tek başına seyahat eden bir hayat temposuna içindeyseniz, Archos 605 Wi-Fi'i ilk düşüneceğiniz ürünler arasına koymanızda fayda var.