Kablosuz bağlantı özelliğini kullanarak iPhone ile Skype ve benzeri servisler üzerinden ücretsiz görüşme yapmak, Fring adlı yazılım sayesinde artık mümkün.

Apple iPhone'un başlı başına yeteri kadar cezbedici bir ürün olmasının yanı sıra, fazla özellik göz çıkarmaz diyenlerdenseniz, bir de Fring'i deneyin. WiFi bağlantısını kullanarak Skype ve diğer VoIP servislerinden faydalanmayı mümkün kılan Fring istemcisi, ayrıca MSN, Google Talk, ICQ, Twitter, Yahoo ve AIM gibi sohbet programlarını da destekliyor.

AT&T Yasta

iPhone ile Skype üzerinden ücretsiz görüşme sağlayan Fring'in kendisi de ücretsiz. Üstelik kullandığınız servise Fring üzerinden ilk bağlantı yaptığınız an, tüm kişi listenizi yazılıma aktarmanız da mümkün. Henüz beta sürümünde olan Fring'i kullanmak için ne yazık ki iPhone cihazının 'kırılmış' olması gerekiyor. Ancak ülkemizdeki GSM operatörleriyle çalıştırılan tüm iPhone'lar zaten bu durumda olduğundan, bunun Türkiye kullanıcıları için şimdilik sorun teşkil etmeyeceği ortada. Tam sürümü bu yılın sonlarına doğru çıkacak olan Fring'in kaliteli bir beta sürümünü indirebilirsiniz.


indirgenckolik ac353 - iPhone'a VoIP Geliyor