Panasonic yeni fotograf makinesi Lumix FX35’de, el titremesini telafi eden Optik Görüntü Sabitleyici, hareket bulanikligini kontrol eden Akilli ISO Kontrolü’nün yani sira en yüksek isletim kolayligi ve yanlis çekimlerin azaltilmasini saglayip eglenceli fotograf çekmeye imkan taniyan Akilli Otomatik Mod kullandi.

10.1 megapiksele sahip Panasonic Lumix FX35; 4x optik zumlu, f2.8 parlaklik saglayan, 25 mm. genis açili Leica DC VARIO-ELMARIT yüksek kaliteli mercege sahip bulunuyor. 25 mm.lik ultra genis açili mercek siradan 35 mm.’lik kameralara oranla ayni çekim mesafesinden yaklasik iki kati görüntü yakalamaya imkan sagliyor. Ayrica, 3 megapiksel çözünürlük modunda Ekstra Optik Zum Fonksiyonu ek büyütme imkani sagliyor ve CCD’nin orta kismini kullanarak zum gücünü 7.1x’e çikariyor.

Yeni Akilli Otomatik mod Panasonic Lumix FX35’te
Panasonic, yeni fotograf makinesinde en yüksek isletim kolayligi ve yanlis çekimlerin azaltilmasini saglamak üzere, Akilli Otomatik mod kullandi. Bu mod, Panasonic Lumix FX35’e entegre edilmis olan Akilli Pozlama özelligi ve dijital kirmizi göz düzeltmenin de dahil edilmesiyle gelistirildi.

El titremesini telafi etmek için Optik Görüntü Sabitleyici (Mega O.I.S.) ve hareket bulanikligini tespit edip ayni zamanda gideren Akilli ISO Kontrolü, tüm Lumix kameralarinda oldugu gibi Panasonic Lumix FX35’te de yer aliyor.

Kirmizi göz sorunu sona eriyor…

Yüz Tanima (Face Detection) özelligi, kameranin insan yüzlerini tanimasina ve yüzlere odaklanip pozlamayi otomatik olarak ayarlamasina yardimci olurken, Panasonic Lumix FX35 ile kirmizi göz etkisi otomatik olarak dijital biçimde düzeltilebiliyor. Hizli Oto Fokus (AF) Sistemi, Oto Fokus (AF) süresini en aza indirgeyerek her çekim firsatindan en iyi sonucu elde etmek amaciyla, kameranin deklansöre daha yariya kadar bile basmadan nesneye odakli kalmasina imkân sagliyor.

Yeni eklenen Akilli Pozlama Fonksiyonu, resim içinde parlaklik seviyesini bölgesel olarak tespit ederek düsük isikli alanlarda pozlamayi ayri bir sekilde artirarak resmi düzenliyor.

Panasonic Lumix FX35 ile HD resimler çekmeniz mümkün…

Tüm Lumix kameralari oldugu gibi Panasonic Lumix FX35 de tam ekran seyir için genis ekranli (16:9) bir HDTV’ye mükemmel uyan 1920x1080 piksel HD (yüksek tanimli) kalitesinde fotograflar çekebiliyor.

Panasonic Lumix FX35, hem çekimlerin izlenmesi hem de sonuçlarin gösterilmesi sirasinda rahat izleme imkani ve kolayligi saglamak için kolay izlenen, 2.5 inçlik genis ve 230,000 nokta yüksek çözünürlüklü bir LCD’ye sahip.

Enerji tasarrufu saglayan Venus Islemci IV ise hem el titremesini önleyen Mega O.I.S’te, hem de hareket bulanikligini bastiran Akilli ISO Kontrolü’nde saptama dogrulugunu ve düzeltici etkiyi yükseltiyor. Venus Islemci IV; Panasonic Lumix FX35’in ISO 6400’e uygun bir ayarda kayit yapmasina izin veren, neredeyse tam karanliktaki nesneleri flas kullanmadan yakalamak için yeterince hassas olan Yüksek Hassasiyet Modunu da destekliyor.

Panasonic Lumix FX35’te deklansör süresi, 0.005 saniye kadar kisa ve kameranin hizli yaniti anlik ve hazirliksiz fotograf firsatlarini yakalamayi kolaylastiriyor.

Tek sarjla 290 çekim

Venus Islemci IV görüntüleme motoru Panasonic Lumix FX35’in uzun batarya ömrüne katki saglarken, genis, parlak LCD’sine ragmen tek sefer sarj edilmis bataryayla yaklasik 290 çekim yapilabiliyor. SDHC/SD Hafiza Kartina kayit ve kopyalamayi desteklemek için kamerada yaklasik 50 MB dahili hafiza bulunuyor.

Panasonic Lumix FX35, kullanicilarin tüple dalis, vs. sirasinda sualti çekimleri yapabilecegi opsiyonel bir su geçirmez kabiyla (DMW-MCFX35) kullanilabiliyor.