Aile üyelerini hep birlikte fitness kavramı üzerine düşünmeye sevk ederek, onların, evlerinin konforlu ortamında eğlenceli bir şekilde formda kalmalarını sağlayacak Wii Fit, fitness’ı eğlenceyle birleştiren egzersizler uygulayarak vücutları hareketlendirmeyi hedefliyor.

Wii konsolu için özel üretilmiş Wii Denge Tahtası ürün ile beraber geliyor. Yerde duran; yani televizyon önündeyken bile kullanabileceğiniz kablosuz denge tahtası, baskıya duyarlı, ağırlığınızı ve herhangi bir yöne eğiliminizi algılıyor. Böylece Wii Denge Güncel Teknoloji HaberleriTahtası’nın üzerindeyken yaptığınız egzersizlerde ekrandaki aktiviteler üzerinde tam kontrole sahip olabiliyorsunuz. Bu sayede, siz ve aileniz vücudunuzu çalıştırmak, formda kalabilmek için kendinize özel gelişim hedefleri koyabiliyorsunuz.

Wii konsola Wii Fit diskini koyduğunuzda, Wii Fit Kanalı adında, Wii menü sistemine ekleyebileceğiniz yeni bir kanal açılıyor. Wii Fit Kanalı’nı bir kez eklediğinizde, Wii Denge Tahtası kendisini her kullanışınızda otomatik olarak vücut kütle endeksinizi hesaplamak için ağırlığınızı tartabiliyor, vücut dengenizi ölçebiliyor ve Wii Fit yaşınızı bulmak için denge testi uygulayabiliyor.

Aerobik, kas egzersizleri (vücut çalıştırma), yoga ve denge oyunlarından oluşan 4 kategorideki hareketler, sizin ve ailenizin kondisyonunu artırdığı gibi, vücut dengenize hakim olabilme yeteneğinizi geliştirmenize, yağlarınızı yakmanıza, kaslarınızı esnetmenize ve belirginleştirmenize de yardımcı oluyor.

Bu dört kategorideki egzersizler arasında hula hop çevirme, kayakla atlama, şınav, ritmli boks, kürek çekme ve Yarım Ay, Ağaç, Timsah Kıvrılması gibi duruşları olan hem İleri Hamleli, hem de Klasik Yoga egzersizleri gibi 40’tan fazla hareket bulunuyor.

Japonya’da piyasaya çıktığı 1 Aralık’tan bu yana 2 milyon adet satılan Wii’nin yeni ürünü Wii Fit, 25 Nisan 2008’den itibaren Wii Denge Tahtası’nı da içeren paketiyle birlikte, Amerika’dan önce Avrupa ile aynı anda Türkiye’de KDV dahil 199 YTL'ye satışa sunulacak.