Panasonic’in yeni PZ850 serisi Viera plazma televizyonları birçok özelliğinin yanısıra internete anında bağlantı olanağı sunuyor... Serinin 46 inç’lik versiyonunu Haziran’da çıkarmayı planlayan Panasonic, 58 inç ve 65 inç’lik versiyonları için sonbaharı bekleyecek.

Panasonic’in Viera HDTV’lerinin hepsi SD kart ile fotoğraf gösterebiliyor fakat PZ850 sahip olduğu H.264 codec sayesinde HD video kameralardan HD içeriği de SD kart vasıtasıyla izlemeye olanak tanıyacak. Televizyonun ön paneli plastik çerçevesiz bişekilde tamamen ince bir cam panelden oluşuyor. Televizyon Hollywood’da kullanılan düzenleme ekranlarının kalitesini yakalamayı hedeflemiş. Hatta, sinemada kullanılan renklerin kullanılmasını sağlayan bir renk ayarı ‘Studio Reference’ olarak adlandırılmış.

PZ850, ‘Viera Cast’ ile YouTube ve Google’ın Picasa uygulamasına doğrudan televiyzon üzerinden bağlanılmasını sağlayacak. Ayrıca televizyona bilgisayar bağlayabiliyorsunuz ama internete bağlanmak için bilgisayara ihtiyacınız yok. PZ850 internete ethernet yoluyla