Teknoloji üssü "dizüstü"ler bilgisayar teknolojisinin her türlü imkânını size sunuyor; bu bir. "Ultra mobile" olarak adlandırılan bu cihazları, inceliği ve hafifliği sayesinde gittiğiniz her yere rahatlıkla götürebiliyorsunuz; bu iki. Havalar güzel, ofis sıkıcı, birini alın çıkın dışarı; bu da üç!30124852wv0 - Teknoloji üssü "dizüstü"ler

En ince ve organik dizüstü
Aklın sınırlarını zorlayacak bir incelikte üretilen “Airbook”, Apple’ın her ürünü gibi tasarım açısından insanın başını döndürüyor. İnce ve elit tasarımına rağmen, geniş ekrana ve tam boy arkadan aydınlatmalı bir klavyeye sahip olan cihaz, dâhilÎ “iSight” kamerası ve Intel Core 2 Duo işlemcisiyle dikkat çekiyor. Standart olarak 2 GB belleğe ve 80 GB’lık hard diske sahip olan bu tasarım harikası dizüstü, isteğe bağlı olarak sunulan, 64 GB’lık flash tabanlı Solid State hard diskli versiyonuyla da teknoloji meraklılarına göz kırpıyor.
1976 yılında kurulan “Apple Computer”, firma adını 2007 yılında “Apple” olarak değiştirdi. Bu değişiklik, markanın bilgisayar kadar diğer iletişim araçlarıyla da anılmak istediğinin en büyük göstergesi olarak yorumlandı.

Fiyat: 1.689 avro + KDV
Ağırlık: 1,36 kg
Ekran: 13.3 inç
Diğer özellikler: Wi-Fi sinyalini ve menzilini ikiye katlayan Airport Extreme 802.11n, çoklu dokunuşlu trackpad, alüminyum kaplama, arseniksiz cam, cıvasız LCD ekran; PVC’siz iç kablolar ve bromlu alev geciktirici özelliği olmayan devre kartları.
60837078xt8 - Teknoloji üssü "dizüstü"ler

En hafif dizüstü
Taşınabilirliğin ve verimliliğin sınırlarını zorlayan “Toshiba Portege R500”ün flash tabanlı 64 GB’lık Solid State hard diski; bilgisayarın çok çabuk açılmasını sağlıyor ve verileri titreşimlere, şoklara karşı çok daha korunaklı kılıyor. Küçük ebatına rağmen, entegre edilmiş DVD süper multi sürücüyle diğer büyük dizüstülere diş gösteriyor. Bağlantı seçenekleriyle de kullanıcısını mahcup etmeyen Portege R500’ü; dört adet USB, Gigabit Ethernet, DVI ve RGB gibi arabirimleriyle her türlü cihaza bağlayabiliyorsunuz.
Toshiba, 1939 yılında iki Japon şirketinin birleşmesiyle kuruldu. Tokyo Denki ve Shibaura Sesiakusho adlı şirketler birleşince isim olarak da iki şirketin karşımı olan Toshiba kullanılmaya başlandı.

Fiyat: 3.599 dolar
Ağırlık: 779 gr
Ekran: 12.1 inç
Diğer özellikler: Parmak izi okuyucu, sıvı sızdırmaz klavye, 7-12,5 saat arasında değişen pil ömrü, magnezyum alaşımlı darbe emici kasa.
14615225ln8 - Teknoloji üssü "dizüstü"ler

En sağlam dizüstü
Son yıllarda ürettiği dizüstü bilgisayarlarla piyasanın ilgi odağı olan BenQ, “Joybook S32W” modeliyle ultra taşınabilir bir dizüstü olma konusunda biraz zorlansa da güçlü konfigürasyonu ve oldukça şık tasarımıyla beğeni topluyor. 1.3 mega piksel kamerası ve Intel Centrino ya da Intel Core 2 Duo işlemcisiyle kullanıcısının taleplerine cevap veren BenQ, 120 GB hard diske ve 1024 MB belleğe sahip. Cihaz; beyaz, lamine kaplı kasasıyla da son derece şık ve sağlam.
Markanın adının açılımı “Bringing Enjoyment aNd Quality to life (Hayata eğlence ve kalite katmak)” olarak biliniyor.

Fiyat: 1.059 dolar + KDV
Ağırlık: 2,1 kg
Ekran: 13.3 inç
Diğer özellikler: 5-in-1 tümleşik kart okuyucu, 4 GB’a kadar yükseltilebilir bellek.

33226141ll7 - Teknoloji üssü "dizüstü"ler

Hem tablet hem kompakt dizüstü
Ultra taşınabilir bilgisayarların işlevselliğinin yanı sıra tablet pc özellikleri sunan “HP Compaq 2710p”, illumi-Lite ekranıyla kullanıcısına benzersiz bir yazma deneyimi sunuyor. Dönen ekranı sayesinde oldukça pratik bir kullanım sunan cihaz, tümleşik DVD+/- RW sürücüsü ve isteğe bağlı tümleşik kamera özellikleriyle iş hayatındaki tüm gereksinimleri karşılıyor. Ayrıca bu modelin; 60, 80 ve 100 GB hard disk seçenekleri mevcut.
HP, 2008 yılının ilk altı ayı göz önüne alındığında en çok kişisel bilgisayar satan marka.

Fiyat: 2.843 dolar + KDV
Ağırlık: 1,68 kg
Ekran: 12.1 Illumi-Lite tablet
Diğer özellikler: Ultra ince pil, ultra ince genişletme tabanı, 4 GB’a kadar yükseltilebilen bellek, HP Protect tools veri şifreleme.