Yeni model laptoplarda hemen açılıp internete bağlanan mini bir işletim sistemi bulunuyor.


ASUS, AMD'nin yeni nesil Turion X2 Ultra Dual-Core işlemcisi ve ATI Radeon HD 3000 serisi grafik işlemcilerini kullanan dizüstü sistemlerini tanıttı. AMD'nin yeni platformu tarafından güçlendirilen ASUS F5Z ve F8Tr serisi dizüstü sistemleri, daha uzun pil ömrü, gelişmiş sistem, grafik ve video performansı sunuyor.

Express Gate ile Anında Internet
ASUS'un yeni nesil AMD dizüstü sistemleri özel Express Gate özelliğine sahip. Bu özel entegre işletim sistemi, çok hızlı bir şekilde açılarak ve sık kullanılan özelliklere çok hızlı erişim sağlıyor. Bu çok kullanışlı sistem ile internete anında erişebilir, işe gitmeden önce hızlı bir şekilde e-postalarınızı kontrol edebilir, toplantılarınız arasında internette gezinebilir, arkadaşlarınız ile anında mesajlaşma yazılımları sayesinde (Skype vBulletin) iletişim kurabilirsiniz; hem de göz açıp kapatıncaya kadar.

15.4¨ geniş ekrana sahip F5Z serisi, eğlence özelliklerinin yanında mobil olarak yaptığınız işleriniz için de en iyi yol arkadaşınız. Bütünleşik yüksek çözünürlüklü web kamerası ve kablosuz ağ bağlantısı ile harici cihaz karmaşası olmadan istediğiniz heryerden canlı video konferans yapabilirsiniz. Özel ASUS Splendid Görüntü Geliştirme Teknolojisi içeren F5Z'nin LCD ekranı, gelişmiş kontrast, parlaklık, ten tonu ve renk satürasyonu özellikleri ile gerçek renklerde, daha keskin, temiz görüntü kalitesi sunuyor.