Elde taşınabilen, 'WiFi internet bağlantılı', şeffaf ekran dizaynlı teknoloji harikası ansiklopedinin tasarım aşaması tamamlandı.

Şeffaf ekranlı teknoloji harikası ansiklopedinin, istenen konuda anında bilgi veriyor. Ansiklopedi ayrıca dokundurulduğu her yüzey hakkında, dokundurulduğu herhangi bir sözcük hakkında anında bilgi sağlayabiliyor.

Tokyo'daki tasarımcı Mac Funamizu, 'şeffaf ansiklopedi'nin geleceğin en önemli icatlarından olacağını iddia etti.

İngiliz 'Shortlist' dergisinde tanıtılan 'şeffaf ansiklopedi'nin, 'Bilgiye aç bir topluma mobil eğitim vereceği' bildirilirken, tasarımında son teknolojilerle bezenmiş icadın teknolojik altyapılarının tamamlanması için henüz hazır olunmadığı vurgulandı.

Mac Funamizu'nun şeffaf ansiklopedisi herhangi bir yapıya doğru yöneltilip WiFi bağlantısı üzerinden yapı hakkında anında bilgi verebiliyor.

Ansiklopediye Google Earth, Google Maps ve Internet Explorer gibi programların önceden yüklenmiş olup aynı zamanda dizüstü bilgisayar işlevi görebiliyor.

Ekrana yerleştirilen küçük sensörler sayesinde de dokundurulduğu herhangi bir yüzey hakkında detaylı bilgi verip, yine dokundurulduğu herhangi bir kelimenin sözlük açılımını anında bulabiliyor.


00444872iz7 - Ansiklobedinin Şeffafı Geliyor