Apple, kullanıcılarının hisleriyle oynuyor.
iPhone'u modem yapan yazılımı AppStore'a koyan şirket, birkaç saat sonra programı engelletti.

Apple, kendi ürünleri üzerindeki tekelini kullanarak enteresan hareketlerde bulunuyor. Bugün de "Nasılsa buralar bööööyle benim kardeşim, istediğim kadar tutarsız harekette bulunurum," diye, AppStore'da yasal olarak indirilmeye sunduğu bir programın kullanımını, birkaç saat sonra engelledi.
Nullriver isimli firmanın yazdığı NetShare uygulaması, bir tür SOCKS aracı sunucusu (proxy) kurarak, iPhone ile bilgisayar arasında bir WiFi ağı oluşturuyordu. Gerekli ayarlar da yapıldıktan sonra, bilgisayar telefonun 3G bağlantısını paylaşabilir hale geliyordu.
Esasen program, yurtdışında iPhone'u satan ve bağlantısını sağlayan GSM operatörleri, iPhone'un 3G bağlantısının kendilerine fazladan para ödemeden bilgisayarda kullanılmasını yasaklıyorlar. Ancak, Apple'ın bunu bilerek programı kullanıma açması garip. Beş dakika sonra kararını değiştirip "Yok yok vazgeçtim, pek yasadışıymış bu," diye kullanımdan kaldırmasıysa, başını belki beladan uzak tutacak, ama aynı zamanda hiç de profesyonelce olmayan bir hareket.