Microsoft çalışma alanlarının kişisel tercihlere göre düzenleme fırsatı veren, daha fazla seçenek ve konfor olanağı sunan iki yeni fare ve klavye setini kullanıcıların hizmetine sundu.


Microsoft Donanım tarafından tanıtılan iki yeni klavye seti, Wireless Laser Desktop 6000 ve Wireless Media Desktop 1000, şık tasarımları ve yüksek verimlilik sağlayan özellikleriyle dikkat çekti. Son derece uygun fiyatlarla satışa sunulan setler kullanıcılara çalışma alanlarında daha fazla kalite seçeneği sağlıyor.

Wireless Laser Desktop 6000’in parlak kaplamalı ve rahat kıvrımlı tasarımı, hem şık görünüyor, hem de kullanıcıya kendisini iyi hissettiriyor. Dijital medya sevenlerin ihtiyaçlarını karşılamak için geliştirilen Wireless Media Desktop 1000 de çekici tasarımı ile dikkatleri üzerine çekiyor.

Microsoft, Wireless Laser Desktop 6000 ve Wireless Media Desktop 1000’i kullanıcılara uygun fiyatlarla ve en son teknolojik özelliklerle sunuyor. Fare ve klavyeler masaüstü ve taşınabilir bilgisayarlarla kullanılıyor ve her noktada, arzu edilen konfor, stil ve verimliliği sağlıyor.
Zerafet ve Verimliliğin Buluşması: Wireless Laser Desktop 6000
Wireless Laser Desktop 6000, uygun fiyata birinci sınıf şıklık sunuyor. Bu set, sağ elle kullanıma uygun tam boyutta fare ve taşınabilir bilgisayarın kolayca taşınmalarına olanak veren takılabilir alıcısı ile birlikte geliyor. Windows Aero’dan esinlenilen klavyenin yarı saydam kenarı ve etkileyici, az yer kaplayan bir tasarımı bulunuyor.

Microsoft’un en çok satan rahat kıvrımlı tasarıma sahip olan bu klavye, hassas altı-derecelik eğimi ile doğal el pozisyonuna en yakın, mükemmel konforu sunuyor. Rahat Kıvrımlı tasarım dünya çapında 7 milyon birimden fazla satılarak diğer endüstri standartlarını gölgede bıraktı.

Ayrıca, bu klavye teknoloji ve verimlilik açısından aşağıdaki özelliklere sahiptir.

2.4 GHz kablosuz teknoloji: Tüketicilere yoğun kablosuz alanlarda dahi 10 metreye kadar güvenli kablosuz bağlantı olanağı sunar.
Tek tıkla Windows 3B Hızlı Uygulama Geçişi (Windows Flip 3D): Kullanıcıların açık pencere yığınları arasında dolaşmalarını ve verimi arttırma açısından uygulamalar arasında hızlıca geçişi mümkün kılıyor. 2
Favorilerim Tuşları: Kullanıcının en çok ziyaret ettiği Web siteleri, dosyalar ve klasörlere tek tuşla erişme imkanı sunar. Kullanıcılar bulundukları klasörü, tıpkı arabalardaki radyo kanal tuşlarında olduğu gibi kolayca tuşa basılı tutmak suretiyle o tuşa atayabilirler.
Medya Merkezi kontrolleri: Kullanıcıların tek dokunuşla oynatma, duraklatma ve ses ayarı gibi popüler medya kontrollerine ulaşmalarına olanak tanır.

Pil ömrü göstergesi: İki renk gösterir. Pil yeterli olduğunda ışık yeşil, pil azaldığında ise kırmızı ışık yanar.