Bir cep telefonunda bugüne kadar gördüğümüz ve görebileceğimiz en komik hatanın ne olabileceği konusunda bir fikriniz var mı?

6791715eh8 - Her şeyi ciddiye alan cep

Google'ın Android işletim sistemine sahip bir cep telefonu kullananlar ne dediğine dikkat etmek zorunda. Çünkü Android yazılan her kelimeyi bir komut olarak algılayıp, siz istemeseniz de işleme koyabiliyor. Örneğin arkadaşınıza SMS gönderirken bilgisayarını yeniden başlatmasını tavsiye etmek için "reboot" yazarsanız, arkadaşınızın bilgisayarından önce Android sizin cep telefonunuzu yeniden başlatacaktır.

Bu sorunun sebebi, Android'in siz farkında olmadan yazılan her kelimeyi takip etmesi ve bunların tanımlı komutlar arasında yer alıp almadığını kontrol etmesi. Her hangi bir şeyle uğraşırken eğer telefonun komut olarak algılayabileceği bir şey yazarsanız, Andorid isteğinizi ikiletmeden yerine getirecektir.

Bu sorun ile 1.0 TCA-RC29 ve öncesi firmware sürümlerinde karşılaşılıyor. RC30 sürümüne sahip olanların ise bu konuda korkmalarına gerek yok. Fakat daha önceki sürümlere sahip kullanıcıların şimdilik ne yazdıklarına dikkat etmesinde fayda var.