Apple'ın çıktığı günden beri olay olan telefonu iPhone 3G, artık Türkçe dil desteği de sunuyor. Peki iPhone 3G'nizi Türkçe'leştirmek için ne yapmanız gerekiyor?


iphone big - iPhone 3G Artık Türkçe

Turkcell, dünyada devrim yaratan iPhone 3G'yi 21 Kasım tarihinden itibaren müşterilerine Türkçe olarak sunuyor. Apple tarafından geliştirilen ve Türkçe menü dahil edilen yeni yazılımı sayesinde, arzu eden kullanıcılar iPhone 3G'yi Türkçe kullanabilecek.

Yazılımı Nereden Yükleyeceğiz?


iPhone 3G'nin yazılımının 2,2 sürümü, 21 Kasım 2008 tarihinden itibaren iTunes üzerinden indirilebiliyor. Cihazın çalışma performansını artıracak geliştirmelerin de yapıldığı yeni yazılım sayesinde, dünyanın neresinde olursa olsun, herhangi bir iPhone 3G kullanıcısı, o an internete bağlı olan bilgisayarındaki iTunes uygulaması ile yeni güncellemeyi otomatik olarak indirip iPhone 3G'ye yükleyebilecek. Ardından Settings > General > International > Language menüsünden dili Türkçe seçip kullanabilecek. Ayrıca kullanıcı isterse bu yazılım güncellemesi sayesinde klavyedeki "Otomatik Düzeltme" özelliğini de kapatabilecek.