"Avrupa'nın en iyi plazma televizyonu" Türkiye'de satışa sunuldu.

20081126124547 pioneer - Avrupa'nın en iyi plazma televizyonu

Pioneer 9.jenerasyon KURO Plazma Televizyonlar yoğun siyahlık seviyesi ve en üst düzeye çıkarılan ses ve kusursuz görüntü senkronizasyonu ile gerçekci, hareketli duygular yaratarak görsel - işitsel alanda çığır açıyor.

Pioneer, kendi sınırlarını aşarak daha önce ödül almış olan KURO serisi plazmaların siyah seviyelerini 5 kat daha derinleştirdi ve yeni Full HD KURO plazma televizyon serisini tüketicilerin beğenisine sundu. Alışılmışın dışında eğlence deneyimi sunma tutkusu ile tanınan Pioneer, HD TV’de de kusursuzlukta yeni bir adım atıyor.

Pioneer’ın 9. jenerasyon KURO Plazma modellerinden PDP-LX6090, tüketici elektroniğinin en önemli ödülü olan EISA tarafından “2008-2009 Avrupa’nın En İyi Plazma Televizyonu” ödülünü alarak bu başarıyı taçlandırdı. 19 Avrupa ülkesinde 49 tüketici elektroniği dergisinin editörlerinden oluşan EISA, bu ödülü verme sebebini “PDP-LX6090’nın plazma televizyonun sunduğu ileri fonksiyonların ve olağanüstü kontrast oranının Blu-ray, DVD ve standart TV sinyallerinde en iyi sonucu vermesi ile daha önce bir televizyonda görülmeyen derinlik ve detayı verebilmesi” olarak gösteriyor.