Casio yeni seneye birçok yeni Casio dijital fotoğraf makinesi modeliyle girecek...


20081125103226 casio - Yeni yıla yeni Casio'lar

Saniyede çektiği 60 kare ile rakiplerinden ayrılan ve yepyeni bir segment oluşturan EX-F1 ile birlikte Casio FH20 modeli de hız tutkunları için tasarlanmış yapısıyla adından çokça söz ettirecek gibi gözüküyor. Saniyede 40 kare fotoğraf çekimi ve 1000 kareye kadar video kaydedebilme imkanı sağlayan FH20, EX-F1 ile birlikte saniyede ortalama 5 kare çeken standart D-SLR fotoğraf makinelerinin çok üzerinde bir performans sergiliyor. Tüm bu gelişmiş özelliklerin yanında kompakt makinelerin kullanım kolaylığına da sahip.

Exilim ailesinin üst seviye üyelerinden olan Casio Exilim Zoom EX Z300 ve Casio Exilim Zoom EX Z250 serileri de önümüzdeki yıl tüketicilerin beğenisine sunulacak diğer ürünler arasında.

EX Z300 10.1 megapiksel, EX Z250 ise 9.1 megapiksel çözünürlük sunuyor. Casio Z300 dijital fotoğraf makinesi, yeni Ex Engine 3.0 görüntü işlemcisi sayesinde yüksek çözünürlükteki fotoğrafları son derece seri ve hızlı bir şekilde çekebiliyor.

Zarif ve ince bir gövde yapısına sahip olan Casio Exilim EX-Z150 ise, Photokina’da büyük beğeni kazanan ve önümüzdeki yıl Türkiye’de satışa sunulacak bir diğer Casio Exilim ürünü.
Geniş açı zoom objektifli, CCD kaydırma sistemi ile bulanıklık engelleme özelliğine sahip. 8.1 megapiksel çözünürlüğü ve 3,0 inç (7,6 cm) genişliğinde LCD ekrana sahip olan yeni Casio Exilim EX-Z150, sadece 20,1 mm inceliğe sahip.

Önümüzdeki dönemde piyasada yerini alacak olan son Casio Exilim ürünü ise EX-Z85. 9,1 megapiksel çözünürlüğü bulunan yeni Casio Exilim Zoom EX-Z85, zarif ve şık bir tasarım ile dijital fotoğraf makinesi alanında yenilik bekleyenlerin tercihi olmaya aday. Casio Exilim Z85’de bulunan Yüz Tanıma fonksiyonu ile fotoğraf karesinde 10 kişiye kadar yüz tespiti yapılabiliyor ve pozlama ile netleme değerlerinin en iyi görüntü kalitesini verecek şekilde otomatik olarak ayarlanması standart özellik olarak sunuluyor. EX-Z85’de ayrıca geniş görüntü formatında sesli video kaydı da yapabilme özelliğine de bulunuyor.