Her an hazır olan hücresel bağlanma yeteneği, bütün gün pil ömrü ve bir tosttan daha ince mini dizüstüler geliyor

33b1q4l - İşte yeni nesil mini dizüstü bilgisayarlar

İşte yeni nesil mini dizüstü bilgisayarların bazı özellikleri:

1. Çip üreticisi Qualcomm, dokunmatik ekranlı diz üstü bilgisayar prototipini sunuyor. 3G Snapdragon çip setinden güç alani bilgisayarın düşük güç kullanımıyla mobil veri dünyasını sallayacağı iddia ediliyor.

5yyu86 - İşte yeni nesil mini dizüstü bilgisayarlar

2. Qualcomm, düşük güç kullanımlı çiplerini düzenlediği basın toplantısıyla tanıttı. Snapdragon platformunun olacağı cihazlar, 9 ile 12 inç büyüklüğünde ekranlarıyla mini dizüstü şeklinde olacak. Tekrar şarj edilene kadar 4-6 saat arasında çalışabilecek. Snapgradon kullanan akıllı telefonlar ise daha uzun süre şarj edilmeden çalışabilecek.

3. Dönen ekrana sahip mini laptop prototipi...

dh3itu - İşte yeni nesil mini dizüstü bilgisayarlar

4. İnce bir tablet PC'ye dönüşüyor.

5. Ekran aynı zamanda arkaya katlanabiliyor. Intel'in Atom çipinden farklı Snapdragon çip seti 3G'yi, grafik kapasitesini ve CPU'yu bir makinede birleştiriyor. Sonuç olarak, cihaz her an hazır bağlanabilme yeteneğine sahip. E-posta almak için senkronize etmeye ihtiyacı olmayan cihazı kullanmadan önce ön yüklemeye gerek duymuyor. Snapgradon işlemcisi ARM mimarlığına dayanarak tam olarak tekrar tasarlandı.

awz4gx - İşte yeni nesil mini dizüstü bilgisayarlar

6. Prototipteki Grafiksel Kullanıcı Arayüzü, GPS'in yanında VOIP (Internet üzerinden ses) ikon, e-posta, browser, medya player ve Office verimlilik uygulamaları içeriyor. Qualcomm, Snapgradon kullanan ilk cihazın gelecek yıl piyasaya çıkacağını, 2009'daki ürün ailesinin ilki olacağını söyledi.

2it3le - İşte yeni nesil mini dizüstü bilgisayarlar

7. Qualcomm aynı zamanda Snapgradon kullanan akıllı telefon prototipini de kullanıcıların hizmetine sundu. Beklenen varis 3G hücresel ağa sahip cihazın gelecek yıl piyasaya çıkması bekleniyor.

11l7jpv - İşte yeni nesil mini dizüstü bilgisayarlar

8. LTE'nin yol haritasında ağ şemasını gösterme şehir merkezlerinde, banliyölerde ve kırsal kesimde çeşitlilik gösteriyor. LTE, şimdiki 3G ağlarını tamamlıyor. Qualcomm'un çözümü çok şekilli, sadece 4G yada 3G çip setinden ibaret değil. Cihazlar otomatik olarak bir kapsama alanından diğerine anahtarlanabiliyor. Qualcomm sadece WiMax (geniş bantlı kablosuz ağ standartı) üzerinde durmuyor ve piyasada sorulan her şeye açık.