20090113121218 lgsaatcep - Bu Saatte Yok Yok!

LG'nin her işi yapan kol saatinde yok yok!

LG'nin dokunmatik telefon-saati resmen tanıtıldı. Watch Phone'un yapamadığı bir iş neredeyse yok.

Bir kol saatini niçin kullanırız? Vakti öğrenme ihtiyacımızı an ve an karşılamak için mi yoksa sadece kol saatini bir aksesuar olarak gördüğümüz için mi?
Ancak günümüzde üretilen son teknoloji ürünü bazı kol saatleri, artık cep telefonu ihtiyacını da sona erdirecek nitelikte; zira geçtiğimiz günlerde yayınladığımız bir haberde bir firmanın cep telefonu fonksiyonuna sahip bir kol saati ürettiğini duyurmuştuk.
Bu tür kombine kol saatlerinin kullanıcılardan büyük bir ilgi gördüğünü fark eden ve kullanıcıların cep telefonlarını bileklerinde taşımalarını isteyen LG, Watch Phone isimli ürünüyle kullanıcılarının karşısına çıktı. Görünümü itibariyle tipik bir kol saatine benzeyen LG Watch Phone, adından da anlaşılacağı üzere cep telefonu ve kol saatini bir araya getiren bir ürün. Dokunmatik bir ekrana sahip olan ve bu şekilde kullanılabilen LG Watch Phone, bunun yanı sıra bir müzik oynatıcı olarak kullanılabiliyor ve Bluetooth bağlantı teknolojisini de destekliyor.
Dahili bir kameraya da sahip olan ve yıl sonuna doğru ilk olarak Avrupa'da satışa sunulması beklenen LG Watch Phone'un fiyatı ise henüz açıklanmış değil.