A294D56FF0B6604F860A6E1Ar - 2009, mobil hızlı internet ve enerji tasarrufu yılı olacak
Dijital fotoğraf makineleri, mini hafıza kartları ve dizüstü bilgisayarlar mobil hızlı internet 3N teknolojisi ile tanışacak. İki parmak kalınlığındaki OLED TV'ler daha az enerji tüketecek..
sp - 2009, mobil hızlı internet ve enerji tasarrufu yılı olacak
Teknoloji dünyası 2008 yılını yeni iPhone 3G, mini dizüstü bilgisayarlar, facebook, cihaz ve internet servisleri ile tanıştığı yıl olarak hatırlayacak. 2009 yılında tasarruf ve internetle daha çok buluşan servis ve cihazlar olarak. Enerji fiyatlarındaki artış, mobil hızlı internetin yaygınlaşması tasarruflu ürün ve video içeriğin kullanımını artıracağı tahmin ediliyor. Her yıl ocak ayının ikinci haftası Las Vegas'ta tüketici elektroniği piyasasının buluştuğu CES (Consumer Elektronic Show) fuarında bu mobil internet çözümleri ve enerji tasarrufu sağlayan yeşil teknolojiler dikkat çekiyor.

ANINDA ÇEVİRİ
2009'da daha fazla cihaz internete bağlanacak. Mini hafıza kartları, dijital fotoğraf makineleri internet ile daha çok buluşacak.
Cep telefonundan anında çeviri hizmeti devreye girecek. Öncelikle basit iş görüşmelerinde İngilizce İspanyolca gibi basit sesli çeviri hizmeti sunan yazılımlar devreye girecek. Böylece teknolojinin iletişim konusunda önemli çözüm getirecek. İnce ekran
televizyon yarışı yerini hem ince hem daha az enerji tüketen televizyona bırakacak.