Kuran yüklü mp4, sesli cevşen duası ve Nur Kalem, dijital hac rehberi ve daha neler neler. İşte “Hem dinimi yaşıyorum hem de teknolojiyi takip ediyorum” diyenlerin son gözdeleri:


20090118015028309220090jq2 - Son moda teknolojik İslami ürünler


Teknolojik İslami ürünler satan alışveriş sitelerinin sayısı her geçen gün artıyor. Hayırlı eş için internetteki Allahinemripeygamberinkavli.com sitesi hizmet verirken helal gıda siteleri de var

Dijital İslam pazarı katlanarak büyüyor. Her gün yeni bir ürün piyasaya çıkıyor. Amaç İslami kurallara göre yaşayanların hayatlarını teknolojiyle kolaylaştırmak.

Dijital elektronik ürün satışı yapan Alfa Dış Ticaret’in Genel Müdürü Osman Taha Küçük, pazarın her yıl yüzde 100'e yakın büyüdüğünü söyledi.

Bu pazarın 10 milyon dolarlık bir hacme ulaştığını kaydeden Küçük, "İki yıllık bir şirketiz. İslami dijital ürünler üzerinde çalışıyoruz. Mesela Kuran’ı dijitalleştirdik. Cepnur ile Risale-i Nur Külliyatı'nı da tamamladık. Şimdi Mesnevi üzerinde çalışıyoruz" dedi.

Ağırlıklı olarak internet üzerinden satış yaptıklarını belirten Küçük, bir ayda bin adet Cepnur sattıklarını, bu ürünün görüntülü Cevşen, görüntülü tesbihler, ezan saati ve Kıble gösterimi imkânı da sağladığını ifade etti.

Kuran telefonu

Bu pazarın her yıl katlanarak büyüdüğünü söyleyen Küçük, İslami ürünlerdeki gelişmenin sanal alemde de kendini gösterdiğini belirtti.

Yurtdışına da satış yaptıklarını kaydeden Küçük, Almanya ve ABD'de bayilik verdiklerini anlattı.
Önümüzdeki günlerde mobil Kuran telefonunu da piyasaya sunacaklarını belirten Küçük, "Bu ürünün içinde cep telefonun özelliğini yanı sıra 26 dilde sesli Kuran bulunuyor" diye konuştu.

125gl1 - Son moda teknolojik İslami ürünler