HP iPrint Photo Uygulaması ile Fotoğraf Çılgınlığı.

20090203125933hpff6 - iPrint Photo ile fotoğraf çılgınlığı


Günümüzde mobil alanda yaşanan değişim ile, fotoğraf özellikleri gelişmiş, akıllı mobil telefon pazarında hızlı bir büyüme yaşanıyor. Bu alanda HP de büyük bir adım atarak, mobil telefondan fotoğraf baskısını çok daha kolay hale getiren yeni bir yazılım duyurdu; HP iPrint Photo. Apple mobil platform baskı uygulaması olarak tasarlanan bu yazılım ile iPhone ve iPod Touch kullanıcıları local wi-fi ağa bağlı birçok HP kablosuz yazıcıdan direkt baskı alabilecekler.

iPrint Photo uygulamasıyla ilgili konuşan HP Baskı ve Görüntüleme Sistemleri Ülke Müdürü Arzu İlhan Babaoğlu “Uygulama, cep telefonu kullanımıyla yazıcı kullanımı arasında ilişkiyi güçlendirerek, cep telefonuyla çekilen fotoğrafların basılı fotoğrafa dönüşme sürecini hızlandırıyor. Bu sayede cep telefonunda saklanan fotoğraflar basılarak ölümsüzleşiyor” şeklinde konuştu.

iPhone ve iPod Touch kullanıcıları, HP’nin yeni uygulaması olan “iPrint Photo” seçeneğini Apple App. Store’lardan ücretsiz olarak indirebilecekler. Kullanıcıların, kablosuz internet ve HP printer olan her yerde, kolaylıkla fotoğrafların çıktısını almalarını sağlayan iPrint Photo uygulaması, Apple Bonjour teknolojisiyle tamamen uyumlu olarak geliştirildi. Maksimum 10x15 cm boyutundaki ve JPEG uzantısını taşıyan resimlerden çıkış alabilmenize olanak veren bu uygulama ile iPod Touch ve iPhone’unuzdaki fotoğrafları keyifle basabilirsiniz.