we5 m1234801205 - Sony'den Çevreci Bravia
Sony'den Çevreci Bravia

Her geçen gün daha fazla ürünün piyasaya çıktığı çevreci ürünler ailesine Sony de WE5 adını verdiği Bravia LCD TV'si ile katıldı.

Sony tarafından Eco TV WE5 adıyla tanımlanan yeni Bravia, çevre teknolojileri tanımlarından olan karbon ayakizini azaltmaya yönelik tasarlanan bir ürün. Daha az enerji tüketimine odaklanan WE5, sunduğu özelliklerle bunu başarıyor da. Enerji Tasarrufu Düğmesi olan ilk Bravia ünvanlı WE5, bu özelliğiyle bekleme modundayken diğer televizyonlar az da olsa bir enerji tüketirken hiç enerji tüketmiyor.

sonybraviawe5 yi1234801241 - Sony'den Çevreci Bravia
Yeni Bravia WE5, bir televizyondan beklenmeyecek çevreci teknolojileri barındırıyor.
Bravia WE5 teknik olarak bakıldığında diğer modellerden pek de geri kalmıyor. Beyaz rengi alışılagelen televizyon siyah olmalıdır anlayışını yıkarken, Full HD desteği sayesinde belgeselleri en canlı halleriyle görüntüleyebilmenizi sağlıyor. Görüntü bulanıklığı azaltma özelliğine sahip Motionflow 100Hz teknolojisi, canlı yayınlanan spor karşılaşmalarında da net görüntüler elde edebiliyor.
Uzaklaştığınızda Farkedip Kendini Kapıyor
WE5'in çevreye daha duyarlı olması için özel teknolojilerle geliştirildiğini görüyoruz. Örneğin akıllı hareket sensörü siz televizyonun yakınındayken oda sıcaklığını hesaplıyor ve uzaklaşırsanız bunu farkedip sadece sesi açık bırakıp görüntüyü kapatıyor. Geri döndüğünüzde ise yayına 'kaldığı yerden' devam ediyor. Ürün, çevreci özelliğini düşük enerji tüketiminin kapısını açan HCFL (Hot Cathode Fluorescent Lamp - Sıcak Katot Floresan Lamba) adlı özel geliştirilmiş teknolojisiyle açıyor. Yeni WE5, 40 ve 46 inç'lik ekran büyüklükleriyle önümüzdeki aylarda piyasaya sunulacak.