Gold Bilgisayar’dan İlginç Tasarruf Önlemi(!)

Teknoloji marketlerinden Gold Bilgisayar’ın kriz nedeniyle (doğru veya yanlış bilinmez) zor günler geçirdiği söylentileri arasında düştüğü son durum merak uyandırdı
İstanbul'un Anadolu yakasındaki bilgisayar toplama üssü olarak bilinen Yazıcıoğlu arenasından taksitli satışlarıyla sıyrılarak zirve yapan Gold Bilgisayar (Gold Computer & Electronics olarak da adlandırılıyor) krizin ağırlaştığı mı desek, sona yaklaştığı mı desek diye düşündüğümüz günlerde ilginç ve şaşkınlık yaratan bir duruma düştü.
gold1234796517 - Gold Bilgisayar’dan İlginç Tasarruf Önlemi(!)
Eski Gold, Yeni Old (!)
Birçok teknoloji marketinin ve Gold Bilgisayar'ın ayakta durmakta zorlandığı ve satış için agresif kampanyalarla nakit akışı sağlamaya çalıştığı söylentileri dolaşırken karşılaştığımız bu manzara bizlere trajikomik bir kare olarak göründü. Şirketin Altunizade'de uzun süre önce açtığı ve nadiren kalabalık görüldüğü iddia edilen mağazasında işte fotoğraftaki durumla karşılaştık. Boğaz KöGoogle Page Rankingüsüne giden E-5 yolunun yanında yer alan mağaza geceleri Gold Computer olarak değil ‘old computer' adıyla yansıyor.
gold21234796557 - Gold Bilgisayar’dan İlginç Tasarruf Önlemi(!)
Altunizade'nin yeni teknomarketi: Old Bilgisayar
‘G' harfinin sönmesiyle birlikte yenilenen adıyla gözlemlenen ‘Old' bilgisayarı görenlerin esprili
"Gold elektrikten tasarruf etmenin yolunu bulmuş";
"Bu Gold'da iyice yaşlandı" (‘Old' kelimesi İngilizce'de ‘Yaşlı' anlamına geliyor);
"İşler kötü, Gold'dan kala kala Old kaldı";
"Eski Gold bilgisayar, yeni Old bilgisayar"
yaklaşımları arasında şunlar yer aldı: