samsung memoir - Samsung Memoir


Samsung ve T-Mobile tamamen dokunmatik ekrana, 8 megapiksellik dijital kameraya ve en üstün kalitedeki kameralı telefonlar arasında yerini almasını sağlayan zengin multimedya özelliklerine sahip olan Samsung Memoir T929 cep telefonunun ABD'de satışa sunulduğunu duyurdular. Özel olarak T-mobile tarafından piyasaya sunulan Samsung Memoir cep telefonu adeta kompakt bir dijital fotoğraf makinesi görünümü ve duygusu ile tasarlanmış. 8 megapiksel çözünürlüklü ve Xenon flaşlı entegre kamera, 16x dijital zum ve beş farklı çekim modu kullanıcıların telefonlarıyla sıra dışı fotoğraflar ve video görüntüler çekebilmelerine olanak tanıyor.


Samsung Memoir T929 dokunmatik ekranlı cep telefonu
Samsung'un TouchWiz kullanıcı arayüzüne ve T-Mobile'ın yüksek hızda 3G bağlantısına sahip olan dokunmatik ekranlı cep telefonu fotoğrafların paylaşımını son derece kolay hale getiriyor. Samsung'un fotoğrafla ilgili yeni'widget'ı kullanıcıların Memoir cep telefonu ile çektikleri fotoğrafları Flickr, Kodak Gallery, Photobucket veya Snapfish gibi paylaşım sitelerine direkt olarak göndermelerini sağlıyor.

8 megapiksel telefon - Samsung Memoir

8 megapiksel Samsung Memoir kameralı telefon
T-Mobile ABD yetkililerinden Denny Marie Post'un cihazla ilgili görüşleri şöyle: "8 megapiksel çözünürlüklü Samsung Memoir ile T-Mobile müşterileri hayatın küçük anlarını tüm canlılığıyla fotoğraflayıp paylaşabiliyorlar. Fotoğraf paylaşımını kullanıcıların parmak uçlarına getiren Samsung Memoir cep telefonu yakınlıklarıyla ilişkilerin daha da anlamlı olmasına yardımcı oluyor."

memoir - Samsung Memoir

Samsung Memoir ile GPS ve QWERTY klavye
Samsung Memoir cep telefonunun tam dokunmatik görsel QWERTY klavyesi ve yazılı, multimedya, anında mesajlaşma ve e-postayı da içeren çoklu mesajlaşma yetenekleri hareket halindeyken bağlantıda kalmayı kolay ve hızlı hale getiriyor. Samsung T929 Memoir cep telefonunda müzik çalar ve video görüntü oynatıcının yanında kullanıcıların adım adım yönlendirmeli konum tabanlı hizmetlere erişmelerini sağlayan entegre Assisted GPS navigasyon özelliği de bulunuyor. Memoir T929 cep telefonunda aynı zamanda elsiz kullanım için stereo Bluetooth teknolojisi, hoparlör ve sesli arama özelliklerine de yer verilmiş.

samsung t929 memoir - Samsung Memoir

Samsung T929 Memoir kameralı müzik telefonu
Samsung Mobile Pazarlama Departmanı Başkanı Bill Ogle: "Bu ürün, kullanıcıların dijital fotoğraf makinelerini evlerinde bırakmalarını sağlayacak olan bir kameralı cep telefonudur. Samsung Memoir'in görüntüleme özelliklerini, kişiselleştirilebilir menülerini ve müzik çalar özelliğini bir araya getirdiğinizde ortaya sadece harika bir telefon çıkmakla kalmıyor aynı zamanda eğlence özellikleri de sınırsız bir hal alıyor."

samsung memoir - Samsung Memoir


sung'un 8 megapiksel kameralı yeni telefonu T929 Memor'in Amerika'da satışına başlandı.
Bir kaç ay önce gizlice çekilmiş fotoğrafları internete sızdırılan ve merak uyandıran T929, dört band GSM / HSDPA alt yapılarını destekliyor ve Samsung'un TouchWiz arayüzünü kullanıyor. 3 inç, WQVGA çözünürlükte dokunmatik ekrana yer verilen telefonun belleğini microSD kartlarla 16 GB'a kadar arttırabiliyoruz. Telefonla beraber 1 GB bellek hediye edildiğini belirtelim. Anı yakalamak için ise T929'da 8 MP kamera ve loş mekanlarda en iyi performans için xenon flaş mevcut. Kameraya otomatik odaklama, yüz tanıma sistemi eşlik etmekte. Ayrıca WVGA çözünürlükte saniyede 30 kare video kaydı gerçekleştirebilen telefonun bağlantı seçenekleri arasında Bluetooth ve A-GPS bulunuyor. WI-FI desteğinin bulunmaması ise pek çok kullanıcı tarafından günümüzde önemli bir eksiklik olarak görülebilir.
T929 Memoir, T-Mobile ile 2 yıllık sözleşme dahilinde 295$'a satılıyor. Sözleşmesiz fiyatın da 500$ civarında olacağı öngörülüyor. Diğer pazarlarda satışa sunulup sunulmayacağı belirsiz telefonun genel teknik özelliklerini sizler için bir kez daha hatırlatalım.
Teknik özellikler: Şebeke: Quadband (GSM 850 / GSM 900 / GSM 1800 / GSM 1900)
EDGE desteği: Var, 10 sınıf
HSDPA desteği: Var
İşletim sistemi: Java platformu (TouchWiz arayüzü)
Boyut ve ağırlık: 105.9 x 53.6 x 14 mm / 125 gram
Ekran: 3.0 inç, 240x400 piksel, 262.144 renk dokunmatik ekran TFT
Bellek: 16 GB'a kadar microSD desteği
Kamera: 8.0 MP, otomatik odaklama, xenon flaş, yüz algılama sistemi
Video kaydı: 720x480@30 FPS
Bluetooth: Var, v2.0 + A2DP
WI-FI: Yok
A-GPS: Var
Batarya: 1000 mAh lityum iyon (300 saate kadar bekleme; 5.5 saate kadar konuşma süresi)