CeBIT 2009 Fuarının 3 Mart’ta Hannover’de başlayacağı bildirildi.


Konuya ilişkin açıklamada, dünya çapındaki bilgi ve iletişim teknolojileri fuarına 4 bin 300 firmanın katılacağı belirtildi.
Fuarı düzenleyen Deutsche Messe AG Yönetim Kurulu Başkanı Ernst Raue, CeBIT 2009’un uluslararası kriz havasını değiştireceğini dile getirerek, şunları kaydetti:
"Bu yıl fuara 69 ülkeden 4 bin 300 firma katılım gösterecek. Bu sonuç, küresel ekonomik kriz karşısında başarıya ulaşıldığının bir işareti. Şu anki konjonktür göz önüne alınırsa vardığımız sonuçtan gayet memnunuz.
Söz konusu 4 bin 300 firma, her şeye rağmen devam ettiklerini ve resesyonu hızlı bir şekilde atlatmak istediklerini gösterecekler. Bu yıl CeBIT 2009’da, eskiye oranla daha fazla yeni iş bağlantılarına odaklanacaklar ve böylece geleceğe doğru güçlü bir şekilde ilerleyecekler."
CeBIT 2009’a katılacak firmalar arasında Deutsche Telekom, Microsoft, IBM, SAP, Software AG, Datev, Vodafone, Intel, Dell, Hitachi, Panasonic, Adobe, Alcatel-Lucent, British Telecom, Hewlett Packard, Rittal, Lampertz, Oracle, Samsung, Yahoo, Symantec, E-Plus, Xing, LinkedIn, Acer, Porsche ve Volkswagen, Türkiye’den ise Apollo Bell, Artronic, Arvento, Emse Mühendislik, Enel, Er-Net Metal, Etk Kablo, Göktürk Bilgi Teknolojileri, Inchanta, Inform Elektronik, Kıratlı, Labris, Makelsan, Mytr Software Pegasus Bilgi Teknolojileri, Plm Bilgisayar, Sar Elektronik, Sigma Danışmanlık, Tunçmatik, Tümel Elektronik ve Yönetsel Bilişim Teknolojileri’nin bulunduğu bildirildi.