fft22 mf202579 - Bilgisayar monitörünüzü televizyona dönüştürün!

Aslında yıllardır bilinen bir yöntem gibi dursa da size sunacağımız bilgilerin, klişe yöntemlerden bir farkı var. Bilgisayar ekranınızı televizyona çevirirken bunu bilgisayara ihtiyaç duymadan yapmanız mümkün!


Yıllardır piyasada bulunan tv kartları, artık yavaş yavaş yerini Tv Box ve usb Tv kartlarına bırakmaya başladı.
Bir çok firmanın ürettiği tv box lar USB arabirimini kullanarak bilgisayarlarımıza bağlanabiliyor. Kablolu tv ve karasal yayınla uyumlu olan bu ürünlerin gelişmiş modelleri dijital uydu ve HD yayın desteğine bile sahipler. Yanında gelen yazılımları kullanarak istediğimiz programları kaydedebilirsiniz. Hatta zamanlayıcı kurup siz bilgisayar başında degilken programın açılmasını sağlayabilir ve istediğiniz yayını kaydedebilirsiniz.
Buraya kadar bahsettiğimiz herşeyi normal bir tv kartıyla zaten yapabiliyoruz. Fakat TV box ların en önemli özelliği, üzerlerindeki VGA (Video Graphics Array) çıkışları. Bu çıkışlar sayesinde bilgisayara ihtiyaç olmadan herhangi bir monitörü televizyona dönüştürebilirsiniz. Tabi bunun için üzerindeki ses çıkışına uygun bir hoparlör sistemi takmanız gerekmekte.
Bilgisayar baglantısında ise ses bilgisayara baglı hoparlörlerden alınabiliyor..
Kaliteli bir Tv-box a sahip olmak için 80 ile 120 dolar gibi bir ücreti gözden çıkarmanız gerekiyor.
Diğer bir alternatif ise nerdeyse usb bellek büyüklüğündeki usb tv kartları. Özellikle diz üstü bilgisayar kullanıcılarının çokça tercih ettikleri bu ürünler nereye giderseniz televizyonunuzu yanınızda taşımanıza olanak sağlıyor.
Söz konusu her iki cihaz da uzaktan kumanda ile kolayca yönetilebiliyor. Her iki cihazın bir çok modelinde de radyo alıcısı da bulunmakta. Genel olarak radyo performansları da yeterli olan bu cihazlarla bilgisayarınızdan alacağınız keyfi, ikiye katlayacaksınız