Apple Oyun mu, Apple TV mi?

Apple'ın ilginç patent başvurusu kafaları karıştırdı: Dev şirket yeni ürünüyle neyin peşinde?

Aslında bu yılın başlarında sizlere Apple'ın oyun piyasasına girmenin sinyallerini verdiğini duyurmuştuk. Fakat aradan geçen birkaç ay içerisinde bu konuyla ilgili Apple cephesinden hiçbir ses çıkmadı. Fakat yeni ortaya çıkartılan bir patent başvurusu, önceki söylentilerden çok daha ilgi çekici. Çünkü patent başvurusunda belirtilen cihazın özellikleri, Wii benzeri bir oyun kumandasını işaret ediyor.

Apple'ın patent almak için başvurduğu "Wand" adını taşıyan cihaz kablosuz bir kumandadan ibaret. Fakat özellikleri oldukça ilgi çekici. Apple'ın patent başvurusunda Wand; "kızıl ötesi modüller ile haberleşebilen ve karşısındaki modüle göre mesafesini ve konumunu hesaplayabilen bir bileşen" olarak tanımlanıyor. Yani patent'te çok büyük oranda Wii'nin kablosuz kumandasının bir benzeri tarif edilmiş gibi görünüyor.

Patent başvurusunda ayrıca Wand kullanılarak ekrandaki seçenekler arasında ne şekilde dolaşılabileceği de anlatılıyor. Başvurunun özellikle bu kısmı Apple'ın oyunun yanı sıra televizyon ile ilgili.

apple patent - Apple'ın Gizemli Patenti