Firmalar, küresel krizden etkilense de, rekabette geri kalmamak için geri adım atmıyor.
Küresel ekonomik kriz, düşen gelirler, işten çıkarmalar, belirsizlik gibi maddelerle zor zamanlar yaşayan teknoloji, rekabette geri kalmamak ve talepleri karşılamak için geri adım atmıyor.
- Lacie, Rugged XL ile sarsıntı ve darbelere dayanıklı bir seri tasarladı.1 TB hazıfa kapasitesi ile beraber gelen cihaz, üzerine kaplanan kauçuk tampon sayesinde darbe etkilerini düşürüyor.
- Daha önce 'pil süresini çok azaltıyor' gerekçesiyle telefona eklenmeyen Wi-Fi teknolojisinin yeni modelde 'olmazsa olmazlar' arasında bulunduğu belirtiliyor.
- Bluetooth teknolojisinin 3.0 s aniyede 24 MB veri aktarım hızı sayesinde çekilen bir görüntü video kameradan televizyona kablosuz olarak aktarılabilecek.
- Japon Sony, dünyanın en küçük HD video kamerası 1920 x 1080 çözünürlükte video çekimi yapmasının yanında çekilen fotoğrafın harita görüntüsünün alınmasını da sağlıyor.
- Acer firmasının Z5600 adlı bilgisayarı, dokunmatik ekran özelliği sayesinde yeni nesil Intel işlemci kullanıyor. 2TB seviyesine kadar arttırılabiliyor.
- Devlin Electronics'in tasarladığı klavye, su geçirmez özelliğiyle ilgi görüyor. CleanKey isimli modelin ana kasası ve tuş takımları tek parçadan oluşup, kolaylıkla temizleniyor.
- Sharp'ın Mebius ürünü, dokunmatik LCD ekrana sahip.4 inç boyutunda, 854 x 480 çözünürlüklü dokunmatik LCD ekranı olan cihaz , yeni nesil programların kullanımı için çoklu dokunuş teknolojisini destekliyor.
- Wi-Fi teknolojisini sahip olan kameralar kablosuz olarak internete bağlanabilmek için kullanılıyor.